We waren erbij. In het Amsterdamse stadsdeel Nieuw West werd Marcouch door het PvdA voetvolk weg gestemd. Woest was men daar over de drammerige arrogantie van de partij elite die de lokale democratie had willen pletten. Ook het koranonderwijs op de openbare scholen bleek toch niet zo lekker te liggen. Bye bye Ahmed, tot snel op de tv. Lees hier het verslag van Carel Brendel, met wie ik er was.
Het NOVA college lag in Nieuw West verscholen achter de gallerijflats, ongeveer waar de Sloterplas begint. Het ging maar om de verkiezing van de lijsttrekker van de PvdA lijst van een Amsterdams stadsdeel, maar buiten stonden de tv wagens, binnen waren de cameraploegen, de fotografen, PvdA kader en leden. Een bomvolle zaal. Want het ging natuurlijk eigenlijk om de door de PvdA elite gelanceerde superster Ahmed Marcouch. En het ging om de leden die in opstand waren gekomen tegen het gedram van diezelfde PvdA elite. Kortom, het ging eigenlijk om de geloofwaardigheid van een partij elite die op het punt staat de misschien wel grootste verkiezingsnederlaag in zijn geschiedenis te ondergaan. Nog een paar maanden, dan weten we meer.
Wouter Bos zelf had zich op deze dag nog vierkant achter Marcouch gesteld. De Amsterdamse PvdA leider Lodewijk Asscher had zijn politieke lot verbonden aan de carrière van Marcouch. PvdA voorzitter Lilianne Ploumen was zich hoogstpersoonlijk gaan bemoeien met de crisis in het stadsdeel Nieuw West toen haar Marcouch kopje onder dreigde te gaan. Het een na het andere bekende partijhoofd, had zich voor Marcouch uitgesproken. De leden in Nieuw West waren bestookt met pro-Marcouch telefoontjes. Er gingen smeekbrieven uit; mensen, alsjeblieft, stem Marcouch, Marcouch, Marcouch!
Enfin, er stond nogal wat op het spel dus in het NOVA college. De geloofwaardigheid van de partijtop, niets meer en niets minder.
Marcouch werd bij binnenkomst bestormd door de media. Zenuwachtig, maar breed lachend had hij voor iedereen een woordje. Zijn tegenstander Achmed Baâdoud moest het met heel wat minder camera’s doen. Bij de ingang werden kaartjes uitgedeeld voor de kandidaten. Er stond weinig inhoudelijks op, behalve één regel op het kaartje van Baâdoud: “Je geloof is privé.” Marcouch had zijn best gedaan het koran onderwijs in te voeren op de openbare scholen in Slotervaart. Dat viel niet lekker. Behalve om de geloofwaardigheid in de partijtop, draaide het ook om de scheiding van kerk en staat.
Op zijn welbekende wollige wijze had Wouter Bos zich bij zijn promotalk voor Marcouch achter de islamiseringspolitiek van zijn wonderkind gesteld:
“Wat me ook opvalt is dat er kennelijk een debat heerst over de vraag of het in de politiek ook over religie, meer in het bijzonder de islam, mag gaan. En of dat wel hoort bij een seculiere partij als de PvdA. Wat mij betreft is het heel simpel. Als je weet dat het voor veel mensen zingevend is kun je er domweg niet aan voorbij gaan. Al helemaal niet als je weet dat het soms mensen kan afremmen bij emancipatie of burgerschap. Maar ook vanwege het omgekeerde: mensen kunnen er ook kracht en inspiratie voor een betere wereld aan ontlenen. Sinds de Doorbraak bij het ontstaan van de Partij van de Arbeid (1946) wordt dat in onze partij gewaardeerd. En dat heeft gelukkig niets te maken met of je wel of niet de scheiding tussen kerk en staat respecteert. Die zal bij de PvdA altijd in goede handen zijn.”
Volgens mij had daarmee de van huis uit religieuze Bos zich niet eerder zo duidelijk op de lijn Cohen gesteld. Koranonderwijs op school? Ach, als het ‘zingevend’ ervaren kan worden dan ‘kun je er domweg niet aan voorbij gaan’. Islam? “Mensen kunnen er ook kracht en inspiratie voor een betere wereld aan ontlenen.” Wel ja, de islam, de godsdienst voor de vrede weet u wel. Voor wie erin wil stinken, stem Bos, stem de moslimpartij, krijg je er Marcouch gratis bij.
Maar goed, terug naar het NOVA college. Ploumen was er, Asscher, Elatik, Prem; ze waren er allemaal om Marcouch te steunen tegen het PvdA voetvolk.
In zijn praatje liet de lokale partijvoorzitter Hans Aertsen menige leugen vallen, zoals: “De keuze van de lijsttrekkers is zonder enige druk van buiten tot stand gekomen.” Ploumen en Asscher, die nachtenlang druk op het bestuur hadden uitgeoefend om Baâdoud van de lijst te houden, zagen het met welgevallen aan. De hele zaal wist beter, en iedereen deed alsof.
Wat opviel was dat er in de zaal twee blokken Marokkanen zaten; een blok voor Marcouch en een blok voor Baâdoud. Ook wat dat betreft bleek de partij dus hopeloos verdeeld.
De voorzitter van de kandidaatcommissie hield bij haar praatje alleen een pleidooi voor de officiële nummer één, Marcouch. Over hem zei ze: “Hij is overeind gebleven in de negatieve publiciteitscampagnes.” Pardon? Welke campagnes? Wij zagen alleen publiciteitscampagnes vòòr Marcouch. Kennelijk was dat in het Marcouch kamp allemaal heel anders over gekomen. Het applaus in de zaal voor Marcouch klonk een stuk zachter dan dat voor Baâdoud overigens.
Hierna sprak een lange rij personen zich uit voor Marcouch. Fatima Elatik nam om de twee zinnen het woord ‘lullen’ in de mond. De aanstaande deelraadvoorzitter van Oost maakte zodoende een wel erg platte indruk. Kennelijk zat dat ‘lullen’ zeer in haar hoofd. Ze nam weer plaats en hernam het twitteren waar ze de hele avond non stop mee bezig was. Ging vast ook over lullen.
Ook Jan Beerenhout, bekend bekeerd PvdA moslim sprak zich nadrukkelijk uit voor Marcouch: “Als hij het niet wordt is de PvdA de risee van heel Nederland,” smeekte hij de zaal af. We hadden het gevoel dat dat toch al wat langer zo’n beetje gaande was, maar goed. Helemaal erg werd het toen Beerenhout nog zei: “Kies in Godsnaam Ahmed Marcouch.”
Hierna verscheen Edith Mastenbroek bij het spreekgestoelte. Op www.joostniemoller.com is zij vooral bekend als de ex van Arthur van Amerongen, maar ze zat ooit voor de PvdA in het Europees parlement. Zij droeg lange zwarte laarzen waar ze flink mee kon stampen. Ze zei de leden dat Marcouch een ‘uniek profiel’ had en ze zei ‘politiek is niet voor bange mensen’ en ze zei ‘Ahmed heeft als mens een enorme ontwikkeling doorgemaakt.’ Hierbij werd ze liefdevol aangekeken door partijvoorzitter Ploumen die binnenkort mogelijk iets kan zeggen over een voorstelbare politieke doorstart van Edith. Hierna verwijderde zij zich weer op de laarzen.
De ene dramatische oproep na de andere volgde. Marcouch werd gehugd door Marokkaanse broeders en er verscheen een man die de baas was bij het COC, die Marcouch aanprees en zei: “Vijftigduizend roze bewoners van Amsterdam kijken mee wat er vandaag gebeurt.” Tjonge, dat hakte erin. Er kwam ook nog een lesbische vrouw voor Marcouch en een Marokkaan die over een derde, vrouwelijke kandidaat, Marjo Teuling, zei: “Zij is een PvdA-er in hart en nier.” Wel treurig dat Marjo maar één nier had, maar goed, ook met één nier kom je er wel in de PvdA.
Nou, hèhè, eindelijk mocht er gestemd worden. Bij de eerste stemronde lag Marjo eruit, en had Marcouch een lichte voorsprong. Toen ging het tussen Marcouch en Baâdoud. Doodstil werd het in de zaal. Nadat iedereen op zijn stemapparaatje had gedrukt verscheen de uitslag op een scherm: 88 voor Marcouch, 88 voor Baâdoud, één blanco. Het kon echt niet krankzinniger. De voorzitter zei: “Dat betekent loten.” Chaos in de zaal. Schorsing van de vergadering. Asscher snelde naar voren en fluisterde het lokale bestuur in: “Volgens mij is het dus Marcouch geworden.” Daar dacht het lokale bestuur dan weer anders over.
Wat toen?
Baâdoud en Marcouch trokken zich terug in het hok van de conciërge. Met bedrukte gezichten voerden ze achter het glas een gesprek. Het liep niet echt, zo te zien. Er vielen stiltes. Asscher kwam erbij. De drie trokken zich terug achter een boekenkast. De opwinding bij de verzamelde pers steeg. Het gerucht deed de ronde: Asscher heeft een duolijsttrekkersschap voorgesteld. Dat wilde ook Baâdoud wel. Maar Marcouch? Kon die iemand naast zich dulden? We konden het ons niet voorstellen. En ja hoor, ze kwamen naar buiten, ze zeiden niks. De vergadering werd hervat: We gaan herstemmen.
Toen kwamen er nog wat sprekers. De ene spreker stelde voor dat Baâdoud zich terugtrok. Een luid boegeroep was zijn deel. Toen stelde een andere spreker voor dat Marcouch zich terugtrok. Hij stond toch al op de lijst voor de centrale stad. Hierop sprong Ineke Ketelaar naar voren, wethouder te Slotervaart en hysterisch Marcouch fan. Zij snerpte: “Er mag nu niet meer gesproken worden over de kandidaten!”
Nou goed, herstemmen dus. Waren er bij de vorige stemming nog 173 stemmers geweest, nu waren er 169 over. En er was sowieso iets veranderd in de kiesvoorkeur. Nu was de uitslag: 83 voor Marcouch en 90 voor Baâdoud. De Baâdoud Marokkanen juichten, de anderen keken zeer somber, inclusief de partijtop. Ook de driftig manipulerende PR dame van Marcouch, de beroemde Joke Padmos, keek even beduusd, maar hervatte al snel het netwerken met Prem over vast weer een komende mooie uitzending met Marcouch.
En Marcouch? Hij kon nog op twee, maar dat wilde hij niet: “Ik trek me in die zin volledig terug. Ik zal me met hart en ziel gaan inzetten voor topstad Amsterdam.” Die zien we wel weer terugkeren. Maar in Nieuw West zal het islamiseren even op een lager pitje moeten. Verder maken we ons geen enkele illusie hoe het verder zal met Cassablanca aan de Amstel.


Je zult er maar wonen.
De bemoeienis van de partijtop, inclusief Wouter Bos, heeft alleen maar averechts gewerkt.
http://home.kpn.nl/c.brendel/NieuwWest.htm
doet me aan zwitserland denken
Nieuw West – Islamisering 1-0 Ik heb Achmed Baâdoud maar vast gefeliciteerd onder de Jonge Socialisten column waarvan auteur en JS-voorzitter Micha Lubbers op het verkeerd paard gewed had.
http://www.amsterdam.pvda.nl/nieuwsbericht/6671#51509
Carel kon wel eens gelijk hebben op welke issues de komende verkezingen in de stad gaan
- koranonderwijs op openbare scholen
- Noord-Zuidlijn en bijkomende meerkosten
- de verplichte wijze van nuttiging der terrasbiertjes
- stadsvertrutting en om zeep geholpen volgeconomie op de Wallen
- team Asccher-Cohen dat al eerder in de historie van de stad voor een deel der ingezetenen niet best uitwerkte
- verslonzing van de stad
- paal en perk aan agressie in het OV
En dan is er ook nog een beïnvloedend politiek proces van gezochte meningsjuridisering om via de achterdeur van justitie het pluche verzekerd te krijgen. Misschien levert dit alles nog een mooie vrijzinnige lente op.
“Vijftigduizend roze bewoners”
Flikker toch op zeg. Zwart als de nacht ben ik. Zulke mensen die dat zeggen moet ik niet tegen komen. Geeft verder niet; 020 is hoe dan ook verloren.
Hé Frik, als je roze nu eens mengt met zwart?
Nou goed, herstemmen dus. Waren er bij de vorige stemming nog 177 stemmers geweest, nu waren er 169 over. En er was sowieso iets veranderd in de kiesvoorkeur. Nu was de uitslag: 83 voor Marcouch en 90 voor Baâdoud.
Ik snap iets niet. 83 + 90 is volgens mij 173, en dat is wat lastig met maar 169 stemmers…
Wat Marcouch betreft: die zal door zijn partij wel weer op een nog ‘belangrijker’ positie naar voren geschoven worden, waarna het circus zich herhaalt. Net zolang tot de partij’top’ haar zin heeft.
Hoe diep kun je zinken. Als de PvdA nog een greintje eergevoel zou hebben zou ze zichzelf opheffen. Ik begrijp niet dat er nog lieden stemmen op deze onfrisse types. Of erger nog: lid willen zijn van die club. Maar lidmaatschap van ongeacht welke politieke partij heb ik nog nooit zien zitten, dat is dan ook weer zo.
EDIT: volgens het stuk van Carel gingen 4 mensen voortijdig naar huis. Dan zouden er dus inderdaad 177 – 4 = 173 stemmers over zijn geweest.
Over 500 jaar word deze gebeurtenissen aangehaald als de geboorte van Kosovo aan het y, een gebiedsdeel van Marokko.
De nieuwe sluis word geopend door of minstens in aanwezigheid van de Koning van dat land als eerste stap op weg naar onafhankelijkheid met toegang tot de zee.
Schiphol is de 2e stap wat insluiting van de Haarlemmermeer inhoud wat gaat gebeuren in minder als 50 jaar.
Latere uitbreiding zal Rotterdam insluiten al zal dit gepaard gaan met B & B.
Boem Boem of Bom Blast mag je het ook noemen maar zal voldoende wezen om linkse mensen die gaan twijfelen aan boord te houden door pure angst voor de gezondheid wat een eigenschap van het specie is.
Voor een nieuw volkslied moeten we zeker nog 100 jaar wachten maar de eerste regel zal zijn , Daar komt die Alie baba.
En zal het werk afmaken waar Asscher en Co zo voor gevochten hebben.
De bevolking zoals de werkende blijven gewoon doen wat ze al eeuwen doen, doorwerken. Maar dan wel met de zegeningen van het nieuwe vrede rijk wat zo duidelijk aan het werk is in de al bestaande vrede paradijzen.
Even de verwarring wegnemen over het aantal overgebleven stemmers.
Na de schorsing was er eerst een stemming over een ordevoorstel of er een herstemming moest komen dan wel een loting volgens de statuten. De uitslag hiervan was 137 voor herstemming, 24 voor loting en 8 blanco, in totaal 169 uitgebrachte stemmen. Aan de beslissende stemming hebben 173 leden deelgenomen, 83 voor Marcouch en 90 voor Baâdoud..
Thomas von der Dunk
“Ínternet liegt niet [maar niet heus]
Wie liegt er nou von der Dunk? Niemoller en Brendel,of toch de PVDA-top.
Is het niet zo dat Marcouch een “strenge” aanpak had tegen probleemjongeren? Los van zijn Islam-agenda?
Hoorde vanmorgen op radio 1 dat Baadoud juist “gematigd” was… Hoe is de islamagenda van Baadoud?
Bovenstaand stuk vind ik uitstekende journalistiek.
En wat valt het weer op hoe weinig je dat nog tegenkomt.
Marcouch is een marokkaan. Marokkanen horen in marokko. Hoe kan iemand met een marokkaans paspoort nou een bestuursfunctie in nederland bekleden. Denk eens even na. Sjongejonge.
Marcouch: nederlands paspoort inleveren, en houdoe en bedankt! (maakt schopbewegingen richting zandland)
vertel je koning dit: nederland zal nooit een provincie van marokko worden
‘Zijn tegenstander Achmed Baâdoud’
Het MOEST en ZOU een buitenlander worden he? waren de NEDERLANDERS op ofzo? zullen we dit afspreken: nederland: word bestuurd: door nederlanders
EN NIET DOOR (^^((&%$MAROKANEN!
De Amsterdamse PvdA leider Lodewijk Asscher had zijn politieke lot verbonden aan de carrière van Marcouch
Het viel me gisterenavond bij NOVA al op dat de “journalist” niet vroeg wanneer Asscher zou opstappen.
Overigens kan zo’n avondje bij de PvdA nog gezelliger, zoals vorige week in Rotterdam. http://www.uitgeverijdouane.nl/blog.php
Scroll tot “DAG 11: KLOOSTER WRAAKLUST – Shakespeare in Feijenoord”
Zelfs de Marokkaanse gemeenschap is helemaal verdeeld.
Was het misschien een scheiding tussen arabieren en berbers?
PvdA logica: je verheft de groep die ellende veroorzaakt in de hoop dat ze de auto’s van Jan Lul niet meer in de fik steken.
Je die geeft criminelen de macht over het stadsdeel en zijn inwoners, en Jan Lul(die autochtone xenofoob die die wijken hebben opgebouwd 70% van het aantal inwoners) kan de tyfus krijgen.
Doet denken aan de tweede wereld oorlog, toen de SDAP. Nederland ontwapende zodat de broeders uit het oosten(N.S.D.A.P) geen weerstand ondervonden toen ze hier het socialistische schrikbewind van de heer A. Hitler vestigde.
De VARA deed hier toen ook enthousiast verslag van: http://deoorlog.nps.nl/page/mappen/781811/Afspraken+met+omroepen?afl=2&d=780337
Of we, d.i. de bewoners van ‘Nieuw West’, nu echt blij moeten zijn met de uitslag en de manier waarop die uiteindelijk tot stand is gekomen, weet ik niet. Gezien de uitslag en het totaal aan voorkeurstemmen, kan in elk geval niet langer meer worden ontkend dat ‘Nieuw West’ in wezen afstevent in de richting van een heuse (gematigde) moslimenclave.
De uitslag van de stemming is nog het best te vergelijken met het referendum in Zwitserland over het minarettenverbod. Terwijl, zoals Carel ook terecht aangeeft, alles erop wees dat via het machtswoord van de PvdA-partijtop Marcouch de gedoodverfde nummer een in ‘Nieuw West’ leek te worden, blijkt te werkelijkheid toch heel wat weerbarstiger. De PvdA-partijtop heeft een grote gok genomen en moet nu op smalende wijze haar verlies erkennen. Guusje ter Horst zal er wel weer heel erg bedroefd door zijn, zoals zij dit ook was nadat de uitslag van het Zwitsers referendum bekend werd!
Waar ik ook mijn buik van vol heb zijn de obligate promo-praatjes zoals die van de voorzitter van het COC. Zo zou Marcouch veel voor de homo-emancipatie hebben gedaan. En dan denk ik, hoe is het mogelijk dat in nog geen vier decennia tijd, vermeende voorvechters van de emancipatiestrijd, zich zo schaapachtig naïef achter de islamagenda van Marcouch hebben kunnen scharen. Sommige PvdA’ers gaan zelfs zover dat ze de (gematigde) islam als haarlemmerolie voor alle grote sociale kwesties aanprijzen. Zeg maar de lijn Asscher-Cohen-Bos. Van die laatste was al langer bekend dat hij de prominente Marokkaanse partijleden beschouwt als de sleutel waarmee de PvdA weer toegang tot de harten der kiezers zou kunnen krijgen. We hebben gisterenavond inderdaad gezien, dat Wouter Bos inderdaad persoonlijk leiding geeft aan het proces waarmee de PvdA als traditionele emancipatiepartij (kuch) niet-aflatend aan de weg timmert. Maar van ‘eerlijkheid, eerlijkheid en nog eens eerlijkheid’, door Wouter Bos als absolute voorwaarde gesteld, is inmiddels niet meer overgebleven. Dat Ploumen nog wat zinledig mag stamelen in de zin van ‘de Pvda heeft democratie hoog in het vaandel staan’ kan helaas niets anders dan een bloedrood doekje voor het ideologisch (leeg)bloeden van de PvdA worden aangemerkt.
Nog maar eens de tekst van Wouter Bos, waarvan we nu weten hoezeer hij zich hier in feite mee heeft vergaloppeerd: “Door ons wordt een nieuwe samenleving uitgedokterd. Het is de grote Nieuwe Sociale Kwestie van de komende decennia. En wij zullen de leiding moeten nemen. Omdat we de Vogelaarwijken kennen waar de nieuwe samenleving wordt uitgedokterd, met vallen en opstaan.
Als PvdA hebben we wortels in alle grote emancipatiebewegingen van de afgelopen eeuw. En omdat wij, en niemand anders, ‘kapitaal’ in handen hebben (d.w.z. wij van de PvdA verdelen en beheersen de subsidiepotten!) met Aboutaleb, Albayrak, Marcouch, Karakus, Arib en al die anderen, zijn wij de aangewezen partij om de soms draconische veranderingen door te voeren! Zij zijn de sleutel terug naar de harten van de mensen. Onze geloofwaardigheid hangt wat mij betreft meer dan op welk onderwerp dan ook, af van hoe wij het er met het integratievraagstuk vanaf brengen. Maar het vraagt allereerst eerlijkheid. Eerlijkheid, gewoon eerlijkheid. Ik zal er dus ook zelf leiding aan blijven geven.”
keuze-commissie…(correctie)
Ik wil Marcouch en niet Achmed Baâdoud
meldde nog Bos namens de Magistraten,
we praten over Amsterdam Nieuw-West…
zat ‘n Partij-bestuur hier in de lucht te praten ?
wordt hier ‘n keuze-moment politiek verpest ?
werkt ‘n commissie hier voor spek-en-bonen ?
ons democratisch streven weer vilein geflest ?
had men hier maar niet moeten willen wonen ?
wordt men daarvoor met harde hand beboet ?
maar nee, hoera… men schudt Baâdoud de hand
wow. maar ook pfff….het blijft tóch Nederland
(tussen Rijmel & Gedicht)
Ergens heb ik het gevoel dat het stemvee van de PvdA er tussen is genomen, en wel op een andere manier dan men op het eerste gezicht zou zeggen. Het door de strot duwen van Marcouch zou men kunnen zien als een opgedrongen keuze, maar ik heb het vermoeden dat men hier een spel heeft willen spelen net als bij de VVD verkiezingen destijds tussen Verdonk en Rutte. De bedoeling was alleen om meer aandacht en commotie te veroorzaken. Bij de VVD heeft dat verkeerd uitgepakt, maar als het volgens de plannen was gegaan dan zou het alleen maar meer stemmen hebben getrokken. De TV was er destijds vol van.
Nu mag ik persoonlijk Marcouch niet vanwege zijn islamisering, maar Baâdoud kan in de praktijk ook nog tegenvallen. De PvdA weet ze namelijk wel uit te kiezen, het aantal halve zolen bij de PvdA is erg groot. Is dit allemaal geen spel om meer op TV te komen met een plaatselijke volkomen onbelangrijke partij-verkiezing? Het is in ieder geval gelukt om op de landelijke TV te komen. De TV was er gisteravond vol van.
Heel misschien zal binnenkort wel duidelijk worden dat dit alles een spel is geweest om nog enige interesse te wekken bij het snel weglopende electoraat. En de PvdA kennende zal er weer een prachtig plekje worden gevonden voor Marcouch. Ook al verneukt men alles waar de partij voor staat, ook al verkoopt men de ziel van de kiezers voor zestig zilverlingen, hoe dan ook, elke lul die ooit omhoog geklommen is in de partijhiërarchie die komt weer op een verkiesbare plaats ergens, of wordt door zijn PvdA-vriendjes ergens geparachuteerd op een post die verder onschadelijk is maar goed betaald word. Kijk naar Melkert!
Beste Joost, bedankt voor je lezenswaardige inkijk in het verloop van deze tumultueuze verkiezingsavond. Goddank dat de kiezers niet zijn gezwicht voor de schaamteloze druk van de partijtop om Marcouch te kiezen. Ik volg deze soap al sinds een week of drie en vind het heerlijk dat de doorzichtige manipulatie van Ploumen c.s. niet is geslaagd.
Overigens een bescheiden aanbeveling: Je tekst leest als een trein, maar ik ervaar steeds hobbels bij woordsamenstellingen die als aparte woorden zijn geschreven. Koran onderwijs bijvoorbeeld, of Marcouch kamp. Ik lees die woorden liever aan elkaar. Een verbindingsstreepje kan af en toe ook nuttig zijn: PvdA-voetvolk, NOVA-college, PR-dame. No hard feelings?
Dit hele rookgordijn moet niet verhullen dat de boodschap dient te zijn: REMIGRATIE! REMIGRATIE! REMIGRATIE!
-Hierna verwijderde zij zich weer op de laarzen.-
Geweldig!!
Zeer lezenswaardig én ontluisterend stuk Joost, bedankt.
@ R Hartman
Er zijn nu eenmaal mensen die zich aan elke rationaliteit onttrekken, en aan wie het Antisocialistische Manifest van Pamela Hemelrijk niet besteed is! Wie de hersens tussen de benen heeft hangen kan alleen maar overtuigd zijn van overstelpende eigen goedheid.
@ Ethan 09:59
Ik moet u corrigeren. Het waren niet meer de linksen die verantwoordelijk waren voor de staat van het Nederlandse leger, maar een christelijke minister Van Dijk (ARP), die van mening was dat alles in NL geproduceerd moest worden. Dat betekende dus Fokker bommenwerpers met zeer slechte motoren en eigenlijk geen bommenafwerpinstallatie. Nederland had Hurricane en Spitfire jagers kunnen hebben.
Van deloyaliteit van de SDAP is vóór en tijdens de ‘meidagen’ in ‘40 niets gebleken. Animositeit kan geen reden voor geschiedsvervalsing zijn.
@ Lucida
Bravo!
@ Wakkere Jan
Leest u naam(?) zo niet beter? Maar u heeft wel een punt betreffende het Nederlands, dat overigens niet alleen Joost geldt!
Ik werd er vannacht wakker van omdat de tv nog aan bleek te staan. Ik zag alleen korte interviews met de verliezer, wat dus absoluut niet interessant is. Zo zie je maar hoe de journalisten geconditioneerd zijn. Let it be him! Let it please be him or I’ll die!!
Youtube gaf geen resultaten voor baadoud pvda.
Google Images gaf op de eerste pagina in de meeste gevallen een portret van Marcouch voor deze search en slechts een paar vage portretjes van Baadoud. Ik denk dat een portret veel zegt omdat je kan zien aan gelaatstrekken of iemand westers is. Dus niet wat iemand zegt maar wat hij kennelijk denkt bepaalt de manier waarop hij zijn gezichtsspieren gebruikt.
@ kapotte rits 8 december 2009 12:12
Ik voel me in tegenstelling tot de blinde en slapende islambewonderaars nogal wakker, ten eerste vanwege hetgeen ik om me heen zie, ten tweede geïnspireerd door de kritiek van islamkenners, afvalligen en islamkritische journalisten en schrijvers die ik bloedserieus neem. Of Wakkere Jan beter leest dan Wakkerejan, ach, daarover heb ik nauwelijks nagedacht, maar ik vond het een leuke alias. Vandaar. Dank voor uw belangstelling overigens.
@ Cory
Daar ga ik ook steeds meer op letten. Let eens op de mimiek van Jet Bussemaker laatstelijk bij Pauw&Witteman. Ernstig zorgelijk.
Ik lees met regelmaat de stukjes hier, en met veel plezier. Mijn complimenten voor dit uitstekende verslag. Moest even hard lachen om Fatima en haar lullen…
Ik woon zelf in Amsterdam en het valt niet mee om te zien hoe Cohen en consorten de stad stap voor stap richting de middeleeuwen (be)sturen. Kleine oplevingen als deze brengen weer een (geringe) glimlach op het gezicht. Niet zozeer omdat het m.i. ook maar iets uitmaakte of het Ahmed of Achmed werd (Amsterdam-West is toch al verloren), maar omdat het niet is verlopen zoals de landelijke partijtop het graag had gezien.
@ Wakkere jan
Mijn belangstelling is geheel ten mijne nutte, dus dat u daarvoor bedankt is wel heel genereus!
@ Wakkere Jan
Mijn belangstelling is geheel ten mijne nutte, dus uw dank is wel heel erg genereus.
@ Cory
Uw opvatting over gezichtsspieren lijkt zeker niet onaannemelijk, maar ook de ogen vertellen veel, zo niet alles, over de mentaliteit.
Een andere moslim wat is het verschil, ik kom er af en toe maar heb dan het gevoel in Casablanca te lopen, alleen zie je daar minder hoofddoekjes.
Nu zeuren ze weer dat hun schotels weg moeten, het zou tijd worden, kijken ze ook maar naar de linkse TV van Nederland.
@ Dick jansen
Jet Bussemaker kijkt eigenlijk altijd zo getergd dat ze de personificatie van het Eeuwige Slachtoffer is, dus eigenlijk is zij het prototype van de linkse mens! Geen wonder dat die idioten voortdurend bezig zijn de wereld te verbeteren!
Als ik eruit zou zien als J Bussemaker, wie weet hoe gek ik zou zijn?
@Kapotte rits, mijn dank.
Iemand al een idee op welke kameel Yair da Costa nu gaat wedden? Wat die vreemde gelaatsuitdrukkingen betreft: is het anderen ook opgevallen hoe vaak Ploumen bij alles wat ze zegt, haar ogen steeds weer even sluit, alsof de vele leugens om bestwil die door haar worden opgelepeld, voor het oog van de natie zo goed mogelijk verborgen dienen te blijven.
kapotte rits zegt:
8 december 2009 om 13:15
De uitdrukking van de ogen wordt ook volledig bepaald door spiertjes, maar eerder de onwillekeurige spiertjes. Gedachten hebben daar wat minder vat op, het zijn eerder pure gevoelens. Je kan door iets te denken gevoelens krijgen, maar gevoelens worden ook door andere factoren bepaald. Zekerheden of onzekerheden, stemmingen, karakter, liefde, rust vertrouwen. Die laatste gevoelens zijn natuurlijk ook het gevolg van gedachten, maar een andere laag van gedachten m.i.
Ik bedoel dat je vaak op de eerste blik aan de grove mimiek (vaak in reactie op een ander) juist kan inschatten of deze persoon een westerse denkwijze heeft. Bijvoorbeeld Jami en Ellian. Marcouch niet. Er broeit iets in zijn gezicht. Hij heeft iets gewilds.
Voortreffelijke verslagen, Carel en Joost.
Ook in 020 stadsdeel Zuidoost wordt de kandidatenklucht opgevoerd (morgenavond stemming).
Zie http://metroindebijlmer.web-log.nl/ voor de voorgeschiedenis (stukje 8/12 Kansloze Marcel, stukje 6/12 enz.), waarin afdelingsvoorzitter Nick (voorheen Niek) Bolte, oud ASVA-voorzitter t.t.v. de Maagdenhuisbezetting, het meespelen van tegenkandidaten probeert te verbieden – de e-mails zijn openbaar gemaakt – en waarin een debat tussen de 3 kandidaten voor het lijsttrekkerschap tot twee keer toe wordt geboycot.
Zie ook het weblog van de dappere CDA-oppositiesolist Henk de Boer:
http://henkdeboer.punt.nl
In 020 Bijlmer gaat de strijd tussen negers, daar doen al helemaal geen blanken meer mee. Negers goedgekeurd door het bestuur, negers die een kansje ruiken en negers die al stadsdeelbestuurder zijn geweest en door willen. Je kunt ook zeggen: negers uit onze voormalige kolonie Su en Negers uit Afrika.
De interessantste van de 3 kandidaten is Jude Kehla, van geboorte Kameroenees, die als stadsdeelwethouder met succes een bres sloeg in het nepotistische, clientelistische subsidiesysteem waarin telkens dezelfde Su-negers bakken met geld kregen voor rondhangen en whiskey drinken.
Een buitengewoon sterk artikel, dank!
@Lucida: Ik vrees dat islamiseren vervangen is door tribaliseren. Maar niettemin zal het waarschijnlijk de nekslag zijn voor de lijn Ascher-Bos-Cohen.
Uit dit alles blijkt weer eens dat de PvdAllahaanbidders helemaal niet veranderd is. Alle landelijke kopstukken zijn nog steeds net zo door en door multikul en politiek correct als in de laatste 40 jaar.
De islamisering zal doorgaan als deze criminele club het voor het zeggen blijft houden. En Marcouch zal terugkomen, neem dat maar aan.
Hij komt sowieso op een verkiesbare plaats voor de gemeenteraad en ook een wethouderschap ligt voor hem klaar.
Tenzij de PvdA enorm verliest, maar dat is in Amsterdam nog niet geheel zeker. In elk geval zal links het college wel bepalen, ook na verlies van de partij van Allah.
Het is natuurlijk goed dat de fundamentalist en salafist Marcouch nu vernederd is, maar het is helaas niet genoeg om de islamisering te stoppen.
Weet je wie ik een rare expressie vind hebben? Neelie Kroes. Een enorme opgepompte morele superioriteit. Zo belangrijk vind ze zichzelf, oneindig belangrijk! De morele meesteres van Europa. Als je het geluid uitschakelt en niet let op wat ze zegt dat zie je hoe absurd het is. Raar ego. Advocatenego.
Als je de beelden over 20 jaar terugziet dan zal dat er enorm maf uitzien. Hoop ik.
Heel geslaagd.
Je kan zo de politiek in en ik maak geen grapje
Ik krijg post van een week geleden uit Amsterdam ,
maar niet wat je aangetekend opgestuurd heb.
Het kan in de lucht zitten, maar indien niet kan je mij het
nummer geven van de registratie voor tracing.
Doeiiiiiiii
EN WÉÉR LULT BOS ONBEDAARLIJK UIT ZIJN NEK. Heeft die intellectueel het wéér over de “doorbraak”! Godnondeju, hoe dom kan je zijn!? Ik heb het al eerder opgeschreven op deze site. Hier:
http://www.joostniemoller.com/2009/05/martien-pennings-contra-paul-scheffer/
Ik zei toen:
“De Pvda-onbenullen die op dit moment die partij leiden, de sociaal-demokratie hebben gekaapt en bezig zijn die traditie te vermoorden, refereren nog wel eens aan de “Doorbraak”. Dat is het samengaan van Christenen, liberalen en sociaal-democraten in de PvdA in 1946. In St. Michielsgestel hadden de nazi’s een aantal Nederlandse prominenten gevangen gezet met Christelijke, liberale en sociaal-demokratische achtergrond. Ze hadden daar veel tijd om met elkaar te praten en ontdekten dat een samengaan in één partij mogelijk moest zijn. In 1946, bij de oprichting van de PvdA werd de “doorbraak” inderdaad een feit. In dat nader tot elkaar komen van al die gezindten speelde de filosofie van het “personalisme” een grote rol. Daar kan je veel literatuur over vinden en heel ingewikkeld over doen, maar het kwam erop neer dat juist in de nazi-tijd deze mensen beseften dat het op het individuele standpunt en de individuele keus aankwam. Vanwaaruit de inspiratie kwam — humanisme, liberalisme, sociaal-demokratie of Christendom — was secundair, zo besloot men. Uit deze geschiedenis hebben de huidige PvdA-leiders een fataal foute conclusie getrokken, namelijk dat moslims vooral áls moslims deel moeten kunnen uitmaken van de partij. Alsof de huidige moslims best wel vergelijkbaar zouden zijn met de verlichte Christenen en de liberalen van 1946, die als gezamenlijk kenmerk een afwijzing van het nazisme hadden. ‘Personalisme’, ja, kom dáár maar eens om in de islam! Die hele “doorbraak” was alles wat de islam nooit is geweest en uit zijn aard nooit kan worden. In ethische kwestie is “ik” een verboden woord in de islam. Allah en de Profeet zijn Alles. Einde verhaal.”
Bos denkt dus dat de aanhangers van een 1400 jaar oude ideologie die nazistisch avant et après la lettre was en is, hetzelfde zijn als verlichte christenen die het nazisme aan den lijve hebben meegemaakt. Uit dat geloof, de islam, kan je in de politiek ‘zingevend’ bezig zijn en je kan er ‘kracht en inspiratie voor een betere wereld’ uit putten.
Godallejezus nog-aan-toe! Lul-de-behanger! Kijk godverdomme toch een keer rond in de wereld en in 1400 jaar geschiedenis! Er staat toch werkelijk geen enkele maat meer op het gigantisme van de debiliteit van dit mega-idiotisme! En dat heeft twee doctoralen op zak! Je zou toch gek worden van dit kosmische onbenul!
Ik vind het verslag trouwens lekker lezen. Goed getroffen.
Maak je een blog onder de kop: De echte wereld van Nieuw West is niet de schijnwereld van Paul en Witteman. Drie keer raden in welk programma Ahmed Marcouch vanavond optreedt.
Voor de liefhebbers: de berichtgeving bij AT5 is zo treurig dat het hilarisch wordt. Baâdoud mocht in tien seconden precies 1 zin uitspreken. Echt schaamteloos.
Ik zou hebben verwacht: de kennismaking met Baadoud.
Niet iemand die in feite afgeserveerd is. Dat is verleden tijd.
@ Lucida
Ik zag ooit op de BBC tv een documentaire over sadomasochisme. Daarin een kerel van gepensioneerde leeftijd die het slaafje speelde van een wrede meesteres. Tijdens het hele vraaggesprek met die zielige kerel wist hij het zo te regelen dat niemand zijn geopende ogen te zien kreeg, wat bij mij de vraag opriep of hij wel irissen heeft, maar meer nog het gevoel dat het een volkomen onbetrouwbaar infantiel suject betreft dat iets te verbergen heeft. Een duidelijk geval van mentaal mankement, en zoiets zou zo maar links kunnen zijn.
@ Cory 13:54
U weet dat er een G cultuur is (grofmazig), de onze, en een F cultuur (Fijnmazig), dus hunnie? Deze schema’s zijn gebaseerd op behoeftenpatronen (Maslow en Pinto), en aan de top van onze behoeftenpyramide staat ZELFVERWERKING, terwijl dat bij de F cultuur voldoen aan de FAMILIE-EER is. Het laatste soort volk is niet gewoon tijdens een gesprek elkaar aan te kijken, en het kan niet anders dan dat deze cultuurgenetica invloed heeft op hoe mensen zich presenteren.
Hans Ouwerkerk, de voorzitter van de vergadering, probeert de rust te herstellen. ”De reglementen zeggen dat als twee kandidaten evenveel stemmen krijgen, er moet worden geloot.” Meer ongeloof en boegeroep. ”Alsof de duivel ermee speelt,” zegt een aanhanger van Marcouch. Balletje-balletje was het spelletje dat deze voorzitter wilde. Maar de Amsterdammers kennen dat spelletje van de straat. Een eerlijke persoon verliest altijd.
Het werd weer stemmen.
Maar wat deed deze Hans daar? Was hij niet voor de zoveelste keer op zijn vingers getikt? In Groningen moest hij veld ruimen voor machtsmisbruik. Iets met Schiphol had hij van doen, declaraties of geld en moest vertrekken.
Wat hier wel uit blijkt is dat zolang je de partij loyaal blijft, de partij goed voor je zorgt. Het zit wel snor met de trekpop Marcouch.
En Hans? Hans volgende job is al weer aangekondigd. Hij gaat de verkiezingslijst voor Centrum Amsterdam doen. Deze ouwe rot kan je dat wel toevertrouwen, alle vriendjes en familie van de landelijke partijtop komen op de lijst. Nu maar open dat zo vervelende Baâdoud er niet bijzit.
Dat zien we straks wel weer. Bij de PvdA is het gezellig. Er is altijd wat aan de hand.
@ Cory 14:38
Dat heb ik nou nooit willen zeggen over de mimiek van Neelie Kroes. Wat ook heel leuk is, om alleen te luisteren en de hoeveelheid euh’s te tellen.
Haar grootste prestatie is dat zij zichzelf over het paard heeft weten te tillen. Wij gewone stervelingen beseffen nog niet half hoe belangrijk deze vrouw is, ook voor Europa! ! !
Het stemadvies van Bos trof Marcouch gisteravond als een boemerang vol in het gezicht. Bos kan beter bankier worden, die man heeft totaal geen politiek fingerspitzengefühl.
kapotte rits zegt:
8 december 2009 om 19:47
‘k Heb net de AT5 film zitten bekijken, en hoewel Baadoud een wat verlegen persoon lijkt, kijkt hij wel de journalist aan. Net zoals Marcouch, maar die is duidelijk extraverter en zelfbewuster en makkelijker met de camera. Baadoud lijkt me niet iemand voor de bühne.
Ik merk overigens dat ik voortdurend zit te schatten van: nou dat zou best eens een integer persoon kunnen zijn die alleen goed wil zijn in zijn beroep, en het feit dat ik geconfronteerd moet worden met mijn onzekerheid en angst hierover, dat maakt me kwaad. Normaal zou het me geen reet geïnteresseerd hebben wie de lijsttrekker van PvdA Amsterdam zou zijn. Normaal zou dat wel snor zitten. Maar door die idioten van een PvdA wordt dat plotseling een dreiging, een probleem. De periode van rust en vertrouwen in onze democratie is voorbij.
Nooit meer rust. PvdA, bedankt.
uhm Nederland verliest……steeds meer politieke grond(wetten)
mooi verslag, met plezier gelezen. Ben benieuwd wat in de praktijk het verschil met Baâdoud zal zijn.
Het kan ook heel gezellig worden in Amsterdam Zuidoost.
http://www.parool.nl/parool/nl/4/AMSTERDAM/article/detail/271039/2009/12/08/Ook-politieke-revolutie-in-Zuidoost.dhtml
Bijna 4 jaar lang heb ik Marcouch in de deelraad duidelijk proberen te maken dat zijn islam agenda fout beleid was Fikse discussies leverde dat op. Moet kunnen. Als dan drie trouwe pvda leden opstappen en dat ook geen effect heeft op je uitgestippelde beleid ben je verkeerd bezig.
De confrontaties in de raad waren soms heftig. Twee van onze wantrouwenmoties overleefde hij door de partijdiscipline die opgelegd was aan de fractie en coalitiepartner Groen Links. Marcouch ging door.
Het voorstel van lokaal raadslid Alberto Schreutelkamp om homobeleid te formuleren trok hij ook weer helemaal naar zich toe. De raad en zijn eigen fractie liet hij links liggen. Als je dan drie stadsdelen tot een koninkrijk wil samenvoegen zonder duidelijk te hebben dat twee van de drie andere ideeen hebben dan maak je een cruciale inschattingsfout.
Als dan ook nog de broeders Asscher,Cohen, Bos en zuster Ploumen je openlijk steunen dan kan het alleen nog maar fout gaan. Geen simpel partijlid zal hun bemoeienis waarderen en alleen daarom al dwars gaan.
Hoe kan een partij zo de fout in gaan? Regenten die niet meer luisteren naar hun mensen maar zelf wel denken te weten wat goed is.
Leedvermaak? Een beetje want ik heb ze er al veel eerder op gewezen dat het zo niet kon. Maar ook een triest gevoel dat mijn oude partij zo is afgedwaald en naar de knoppen wordt geholpen door een stel yuppen.
Ik ga verder met mijn Tulpen , sociaal , democratisch en seculier!
http://www.janengel.nl
Heer Joost,
Frits Abrahams is een zure prullebakschrijver die zijn hele leven nog niet één syllabe heeft weten te produceren waarover ik mij zou kunnen opwinden, hij weet vermoedelijk niet eens wat beffen is en eet vast zoutarm brood met reuzel en suiker.
Zo te zien wordt de politiek in Amsterdam al door de islamisten beslist. Zelfs Ahmed Marcoush, moet nu voor een andere salafisten wijken. Dit vers zal in Amsterdam binnen kort zijn geldigheid hebben.
8. De Oorlogsbuit (Al-An’faal)
Geopenbaard nà de Hidjrah. Dit hoofdstuk heeft 75 strofen.
65. O profeet, spoor de gelovigen aan om te vechten. Als er twintig onder u zijn die stand houden, zullen zij tweehonderd overwinnen en als er honderd uwer zijn zullen zij duizend der ongelovigen verslaan, omdat zij een volk zijn dat niet wil begrijpen.
Zo te zien kan daar de hals afsnijden beginnen.Met Theo van Gogh was het begonnen.
interessant verslag, miste ik in de ‘gevestige’ media
Probeer eens om aan iemand die het niet heeft gevolgd uit te leggen WAT er zich nou eigenlijk precies heeft afgespeeld rond die lijsttrekkerverkiezing. Door de gebeurtenissen in je eigen woorden te herhalen wordt je verbijstering over de gigantische manipulaties die zich binnen een politieke partij (niet alleen de PvdA hoor) afspelen alsmaar groter. Voor iemand met een beetje moreel besef in z’n donder is zo’n machtsspel niet te bevatten.
Jan Engel (8 dec 23:29) vertelt hoe verrot de sfeer rond Marcouch al was.
De angst voor toemende islamisering is gegrond.
MAAR DEZE ANGST VALT IN HET NIET BIJ DE ANGST DIE WE ZOUDEN MOETEN HEBBEN VOOR ONZE EIGEN, ZELFGEKOZEN POLITICI, DIE NIET ONZE BELANGEN BEHARTIGEN, MAAR SLECHTS EIGENBELANG NASTREVEN.
Dat is de tragiek. We hebben ze zelf op het pluche gehesen.
We hebben ze zelf op het plûche gehesen verdomme. Laten we ervoor zorgen dat ze er zo gauw mogelijk weer vanaf donderen!
joost, regelmatig klik ik even op je site. Ik wil toch wel op de hoogte blijven
van het gedachtegoed van mijn neef. Hoewel ik het niet altijd met je eens ben, heb ik dit verslag met genoegen gelezen.
Goed verslag maar als er in de derde stemronde nog maar 169 stemmen over waren hoe kan dan rekenkundig de uitslag 90-83 zijn? Bedoel je soms 85-84?
Maakt niet uit in de PvdA komen de arbeiders weer boven! Leve Achmed B.
Gisteren in Pauw en Witteman praatte Marcouch als een grijsgedraaide voorlichter, niet als een politicus.
Wat me ook opviel, was de paternalistische vertedering van Diederik Samson, met onophoudelijke tandpastaglimlach, die P&W toevoegde: “Mag Ahmed even verwerken wat er is gebeurd?”
Diederik Samson is ook zo’n hopeloos figuur met dat klimaatgedoe. Bij Pauw en Witteman zitten altijd dezelfde gasten is dit een salon? Waarom wordt Joost N. nooit uitgenodigd? Ik begin alweer uit te kijken naar Gekneveld en Blind.
Gelukkig is er nog voetbal
Diederik Samson is ook zo’n hopeloos figuur met dat klimaatgedoe. Bij Pauw en Witteman zitten altijd dezelfde gasten is dit een salon? Waarom wordt Joost N. nooit uitgenodigd? Ik begin alweer uit te kijken naar Gekneveld en Blind.
Gelukkig is er nog voetbal
Voetbal is ook niet alles, wel een goede afleider van de politiek, ze kunnen aan de ene kant de massa dom houden met voetbal waar de kerk zijn geloofwaardigheid verloren heeft.
Als je die ellende mat Ajax meemaakt, is het ook niet alles, ik ben al jaren een teleurgestelde supporter, dus Ajax is God en de Arena de kerk geld ook niet meer.
Politci zijn alleen met zichzelf bezig en zijn al jaren geen volksvertegenwwordigers meer, ze vertegenwoordigen vooral zichzelf, beslissen over jouw portemonnaie dat kunnen ze doen met 7000 schoon, maaar klimaat belasting kunnen velen er niet bij hebben, met het dure zorgstelsel en de klimaatbelasting wat we al hebben, de mensen hun finaciele grenzen zijn bereikt, vooral die van gepensioneerden zoals ik, die geen geld hebben om nog meer te isoleren in hun huis.
@ Wakkere Jan
Sinds onheugelijke tijden, dus heel lang, stem ik blanco. Alleen de laatste keer, toen de PVV er was, heb ik gestemd!
Er is dus door mij niemand op het pluche gezet die ik er niet op wil! Wie is we?
Allereerst … gefeliciteerd, Baadoud! Klasse ook dat je meteen zegt dat de leden hebben gesproken en niet voor eigen roem gaat.
Wat een verschil, wat een spanning, wat een opluchting, en vooral, hoop dat het nu eindelijk eens normaal zal worden in Nieuw West, geen nepotisme meer, weg met het toespelen van lucratieve baantjes naar vriendjes en vriendinnetjes (die nog een laatste poging deden in een ingezonden brief in verschillende kranten om hun “steun” te betuigen voor hun weldoener.
Historische avond, wellicht luidt dit het begin in van de ommekeer, de terugkomst van de democratie? het begin van het einde van de Wilders manie uit onvrede met de politiek…?? Kijk, het kan dus, het kan, zo kan democratie werken…!! we kunnen ze wegstemmen, deze manipulators en Mugabes, als we er maar voor gaan!
Dit is het begin van weer normale verhoudingen en goede sfeer in een fris PvdA team dat er nu eindelijk eens normaal SAMEN ervoor kan gaan zonder het gerommel, gekonkel en gefrummel van Ploumen, Asscher en nu ook Bos…. Zonder een egotrippende burgemeester die als de harlekijn van Bos en Ploumen cs de media zoekt met “dossiers” waar niemand op zit te wachten in Nieuw West.
Nieuw West wil ze nu even niet meer zien, even genoeg van deze hotemetoten met rood pluche waas voor de ogen waardoor ze de gewone leden niet meer zien en horen. Want dat was nog wel het meest opmerkelijke van deze wrange klucht: de absolute schoffering van de eigen leden door het hoofdbestuur. Hoe bont kan je het maken, hoe dom en stom kan je zijn, diep tragisch, hoogmoed komt voor de val, statistics are hard to beat.
En, was 50/50 nu de echte stemverhouding? Tuurlijk niet, ingewijden en oplettende lezers van deze website weten allang dat PvdA Marcouch niet veel meer is dan een product van PR goeroe Joke Padmos, die nota bene betaald wordt uit algemene Slotervaart middelen! Feitelijk fraude dus.
Zijn Joke had voor 7 dec. een detailed draaiboek waarbij ook Slotervaart ambtenaren (!) werden ingezet om zoveel mogelijk PvdA leden te bellen en over te halen om maandag te komen en te stemmen op Marcouch. Baadoud wilde dit soort praktijken niet bezigen, hij vertrouwde op het gezonde verstand van de leden en werd daarvoor beloond. Nagenoeg alle Marcouch fans waren aanwezig, de stemverhouding was dus minder dan 20% voor Marcouch en 80% voor Baadoud, dat is meer de juiste verhouding.
Hier en daar hoor je “ok, maar wie is nu deze Baadoud??
Baadoud staat goed bekend in Nieuw West, maar zoekt niet zo de eigen publiciteit. Ploumen beweert luidruchtig dat criminaliteit in Slotervaart 50% minder is door Marcouch. Maar in Osdorp is dit 80% minder, juist door de effectieve stijl en invloed van Baadoud. Hij heeft o.a. breed gezag onder de jeugd, die hem veel meer een echte leider vind met welgemeende aandacht voor hun problemen in plaats van een sla-erop beleid met ingefluisterde stigmatiserende acties tegen een niet urgent homoprobleem.
Veel “echte” PvdA leden en sympatisanten zijn nu toch weer trots op de partij, en vooral op de leden dan, de harde en eerlijke kern, ondanks de grote en historische afgang van de top. Als de echte PvdA nu eindelijk weer eens kan opstaan vanuit Nieuw West, zou dat best eens een hernieuwd vertrouwen kunnen geven aan de kiezers in Nieuw West, en de PvdA kan daar weer de grootste partij worden.
PvdA Nieuw West heeft nu een echt goed team, met een inspirerende leider, kundige mensen met hart voor de goede zaak en nieuw elan, die willen SAMEN werken. Dat is wat Nieuw West nodig heeft.
Helaas… Het is te hopen voor Amsterdam, dat Asscher cs het niet gaat redden en dat ze weggevaagd worden door de stemmers, en dat Marcouch op zijn laatste plaats zal verdampen, en dat haantje Asscher ook zijn biezen gaat pakken.
Amsterdammers zijn wel goed, maar niet gek en hebben schoon genoeg van de bananen republiek van Asscher en Marcouch.
Deze tijdelijke PvdA teloorgang is jammer maar kennelijk noodzakelijk. Laten we hopen dat uit de Assch, een nieuw PvdA zal kunnen opstaan dat wel weet wat Sociale Democratie is en dit aloude en kostbare gedachtengoed goed kan gaan verwoorden in onze moderne wereldstad, internationaal, multicultureel met trots en compassie, voor ouderen, jongeren en van alle afkomsten.
Geen polarisatie meer, geen bananen politiek, geen islam onderwijs op openbare scholen, geen sla-erop mentaliteit, geen dienstkloppers, maar veel en genoeg attent blauw op schone straten, ook ’s avonds en ’snachts, met echte aandacht voor de problemen waar zoveel jongeren en mensen mee worstelen en daarin de juiste sociale beslissingen nemen.
Als de Marcouch aanhang van de kater bekomen is, worden ze hopelijk wakker in de nieuwe realiteit en zien ze dat het zo veel beter is voor IEDEREEN, dus ook voor hen. Nieuw West heeft deze mensen straks ook weer nodig, maar dan met een spirit van samenwerking en niet zoals het was.
Het nepotisme, dat willen we nooit meer terug…
Harmen
Marcouch stak regelmatig zijn nek uit .Wrs op aandringen van het hoofdkantoor maar goed hij deed het. Kan ik nog enigszins waardering voor hebben al was ik het zelden met hem eens. Maar…nu zijn fractie.
Vier jaar lang blindelings en kritiekloos likkend achter de leider aan.
Je zou dan denken dat ze hem nu in donkere tijden ook zouden blijven steunen en misschien zelfs de conclusie zouden trekken we gaan van de lijst Nieuw West want onze man is weg. Nee hoor niets van dat alles
De plannen van mevr Ketelaar/Marcouch voor het August Allebeplein waren tot vorige week geen onderwerp van discussie. Meestemmen en kop dicht. Nu worden de bewoners uitgenodigd door de fractie voor een gesprek. Dappere jongens he !
De huidige mentaliteit in deze partij is schrikbarend. Voorbeeld doet blijkbaar volgen . Bos, Asscher, Cohen,Ploumen stop er aub mee want jullie geven het verkeerde voorbeeld!
Jan Engel, Tulpen voor Amsterdam
@Kapotte rits 9 dec 22:28
Beste kapotte rits (of beter Weert Gilders? zie 8 dec 13:13 en 13:11).
“We” zijn wij, Het Kiezersvolk, zoals je dondersgoed weet. Als je blanco stemt, dan sta je per definitie aan de zijlijn. Jij hebt ze dan wel niet zelf op het pluche gehesen, maar je hebt ook niet geprobeerd om het anders te laten verlopen. Behoorlijk vrijblijvend dus.
Hoop maar dat je PVV blijft stemmen. Mijns inziens de enige mogelijkheid om enige verandering van betekenis te bewerkstelligen.
@ Wakkere Jan 23:30
Ik vind Weert Gilders wel een toepasselijk pseudoniem, maar het is maar een detail van geen belang. Zonder lol is het leven een drol.
Wie heeft gezegd dat ik ijzer met handen kan breken? Ik vrees dat u niet wakker genoeg bent, want u commentaar op mijn post slaat de plank heel erg mis – eerst denken, dan schrijven.
@ Harmen
U bent ook bewijs van de toekomst van de pvda: implosie! Droom vooral verder, want als mensen zoals u veel wakker zijn, dan is dat een gruwelijke ramp voor de mensheid.
Eerst dit land naar de vernieling helpen, en dan ermee willen doorgaan. Heeft u al langer last van hersenbeschadiging?
@Kapotte rits 10 dec 01:36
Is mijn conclusie dus juist dat u twee pseudoniemen gebruikt? Dat moet u zelf weten natuurlijk, maar mij ontgaat de lol daarvan. Of is het nog lolliger en heeft u er zelfs meer dan twee?
Vervolgens schrijft u: “Wie heeft gezegd dat ik ijzer met handen kan breken? Ik vrees dat u niet wakker genoeg bent, want u commentaar op mijn post slaat de plank heel erg mis – eerst denken, dan schrijven”
Ten eerste: “u commentaar” moet zijn UW commentaar. Uw, persoonlijk voornaamwoord in bezittelijke vorm. Ik kwam in andere posts van u vaker deze fout tegen, het was dus geen typefout, want daarover val ik nooit, maar u kan er wellicht iets van opsteken.
Ten tweede: Dat u ijzer met handen zou moeten breken is uw opmerking, ik heb het nooit beweerd. Dus ???
En ten derde:
Waar sla ik de plank precies mis? Ik begrijp uw opmerking werkelijk niet. Wilt u het mij uitleggen?
@ kapotte rits
Tja, sommige mensen zoals u zien vooral de zwarte kant, en dat is best jammer, vooral voor die mensen zelf. Wellicht hebt u nooit eens iets echt leuks meegemaakt? Wanneer heeft u voor het laatst echt gelachen? Niet meewaardig of met leedvermaak, maar gewoon, met een goed gevoel de humor ervaren. Of eens iets goeds voor een ander gedaan, zomaar, zonder er wat voor terug te vragen, gewoon omdat iemand iets nodig had?
En hoe voelde dat? Van bittere opmerkingen wordt je zelf uiteindelijk niet happy, weet u, je verzuurd elke keer een beetje totdat er alleen nog maar een zwarte duistere wereld om je heen bestaat.
Ik zou zeggen, ga eens een keer gewoon wat lopen in een park, laten we zeggen, bij de Sloterplas, en probeer eens te genieten van de natuur, maak eens een praatje met een hengelaar die daar naar zijn dobbertje zit te filosoferen met een warme bak koffie in de hand.
Mocht je ook zo’n enge allochtoon tegenkomen, met baard, rok, hoofddoekje of gewoon in spijkerbroek, knik dan eens even vriendelijk en mompel iets van “koud hè”. Grote kans dat je een heel vriendelijk antwoord krijgt en dat er dan iets met je gebeurt, dat je het ineens begrijpt.
Het is een oude wijsheid, dat “je krijgt wat je geeft”, dus probeer nu eens gewoon vast te stellen bij uzelf, wat u nu eigenlijk echt zelf wil, en hoe u door anderen behandeld wil worden, en probeer dat nu eens uit te dragen. Kijken wat er gebeurt. Heeft niets met godsdienst te maken, of met zweverigheid, gewoon normaal menselijke reacties.
Weet u, u heeft ook wel een beetje gelijk, het is inderdaad best lastig om in een “samen”leving te zijn en te functioneren, want we hebben allemaal zo onze eigen wensen en dingen. Maar toch is het de beste manier, het is ook niet anders, we moeten daarom wel het beste ervan maken.
Als je bijvoorbeeld eens een weekje naar de zon wil, kan dat nu voor een paar honderd euro, maar dan zit je wel met een paar honderd anderen en ook allochtonen in een vliegtuig naar de zon. De prijs is zo laag, omdat we dat met zijn allen doen. Samen wordt het ineens leuk en betaalbaar, voor iedereen, begint u het te begrijpen? Als je met een privé jet zou gaan, kost dat wel een paar duiten meer.
De gewone man kan nu meer dan vroeger, en dat hebben we toch maar met zijn allen bereikt, samen. ONZE allochtonen hebben een zeer wezenlijke bijdrage geleverd aan de opbouw van onze samenleveing, en daar geef ik ze ook graag de credits voor. Dat dingen veranderen, is normaal en goed. Niets blijft bij het oude en dat is niet iets om bang voor te zijn.
Ik zou zeggen, aardige meneer de kapotte rits, en andere Wilders stemmers, zoek eens een beetje hoop en talent in jezelf, kijk eens wat u nu specifiek voor deze samenleving zou kunnen doen, niet tégen anderen, maar juist samen mèt anderen en ga er helemaal voor, dan wordt uw leven meteen een stuk leuker, geloof me.
In Nieuw West waren we vooral tegen de ondemocratische manier waarop Marcouch cs ons HUN wil en ideeën probeerden op te leggen. Ze mogen wel die ideeën hebben, maar die niet zo bruusk opleggen, dat is niet samen leven, maar dictatuur en daar hebben we in Nederland en al helemaal in Amsterdam een broertje dood aan.
Succes!
@ wakkere Jan
Mijn Nederlands is zo goed als vlekkeloos, dus uw commentaar heeft geen zin, tikfouten kan iedereen maken, want dit is een snel medium.
@ Wakkere Jan
Dat vrijblijvend slaat nergens op. Als u geen ijs lust, dan maakt het geen flikker uit wat voor smaken ze verkopen! Duidelijk zo?
@ Harmen
Nederlanders waren zo wanhopig dat ze massaal smeekten om gastarbeiders en vluchtelingen die ons de onverdraaglijke leegte van het landschap opvulden, ons de onmisbare vreugde van mutilatie schonken, de ongekende weelde onze vrouwen eindelijk hun hoerigheid ontmaskerd te krijgen, de culturele verrijking van eerwraak voelbaar maken, onderwijs ook voor de allerdomsten eisen, multuculturele kinderen blijvend op vakantie uitnodigen, de rust van files, de spanning van geweld en terreur te mogen voelen onder kritische evaluatie van onze normen en waarden, genereus inkomens aanvaarden, opgewekt de druk op medische voorzieningen opvoeren, en dat alles voor het geschatte luttele bedrag van om en nabij 200 miljard euries tot ongeveer 2009, en daarna slecht ongeveer 13 miljard euries per jaar.
Bij zoveel geluk moet ook ik mij in allerbeste stemming voelen en de wandelingen in zonnige parken langs optimistische vissers en het voortdurend daverend lachen neemt bijna al mijn tijd in beslag. Dat ik veel nieuwe Nederlanders niet kan verstaan is een uitdaging van de vooruitgang die men niet hoog genoeg schatten kan, dus ik kom tijd tekort. Zelfs zoveel dat mij de tijd ontbrak om aangifte van bijna mollestatie te doen want de politie werkt uiterst secuur, dus dan duurt zo’n aangifte iets te lang omdat ik de agenten niet nog meer buikpijn van het lachen mag bezorgen.
Wie klaagt hier?
Ik vertrouw geen islamist egaal hoe ze ook heten, Marcoush of Baádout het is een de zelfde pot nat. ze geloven in en zijn aanhangers van Allah de demonin uit Mekkah
@Kapotte rits 11 dec 00:51
Het is me duidelijk dat u geen ijs lust. Ik vind sommige smaken heerlijk, andere niet. Gelukkig dat we zelf kunnen kiezen wat we wel of niet tot ons nemen.
ff een test bij iran lukte het me niet te posten
@ kapotte rits!
Geweldig !! Wat een leuke reactie, ik moest er echt ontzettend om lachen, (nou … ontzèttend …, maar toch) Bedankt, U heeft gevoel voor humor! Ik denk dat er dan nog wel hoop is, er spreekt ook veel (deels terechte) zorg uit uw woorden en ik kan me goed voorstellen dat u niet happy bent met de uitlatingen en acties van veel politici, waaronder helaas ook van sommige verdwaalde PvdA politici. Maar ja, het is ook niet zo simpel. OK, maar hoe nu verder met dit landje? Eerst even de theorie:
Massapsychologie werkt heel simpel: bij paniek rent met als vanzelf achter diegene aan die het eerste met veel lawaai een richting inslaat en dan schijnt het eigen gezond verstand automatisch op nul gezet te worden, totdat men 5 jaar later wakker wordt en claimt: “Wir haben es nicht gewusst”. En dat is dan eigenlijk ook voor een deel nog waar ook, de verdoving van de paniek laat je van alles geloven, dat kan ook niet anders, want wie doet nu willens en wetens iets verkeerd? Quisque Sibi Proximus.
Ongetwijfeld ging er veel verkeerd toen in heel Europa (dus niet alleen in Nederland!) de immigratie op gang kwam in de jaren 60 en 70 en veel hebben we niet voorzien, verkeerd ingeschat en over ons heen laten komen, Dat gelijk wil ik u best geven. Maar dat kan nu geen reden zijn om te gaan dromen en proberen de zaken terug te draaien, laat staan met geweld en grof geschut. Dat gaat niet werken, voorbeelden te over uit de geschiedenis.
Wat Wilders doet, is slim en werkt volgens de wetten van de massapsychologie; Hij maakt van een (soms irritant, natuurlijk!) mugje, een roze olifanten tsunami, en gaat dan zelf luid toeterend, als de Rattenvanger van Hamelen, voorop in de stampede die hij hiermee veroorzaakt heeft. En bij elke keer dat men hem probeert aan te pakken op zijn eenzijdige visie en provocaties, komt er meer paniek en sluiten meer mensen zich aan bij deze vermeende “gold-rush”.
Waarheen, dat weet niemand, maar dat maakt niet uit, zolang men rent voelt men zich goed, ook dat is een essentieel deel van de massapsychologie.
Wilders roept af en toe wat nieuwe en originele opwekkende oorlogskreten, zoals “Oehaahoee-iieee-kopvoddentaksie idéé jahoo-iieeehééé” waardoor de meute en het gesprek lekker op gang blijft, maar verder hult hij zich in een diep en mysterieus zwijgen, want zodra hij aangeeft waar hij dan echt heen wil, worden er ineens velen uit hun hypnotische droom wakker en blijven stilstaan, met het gevaar om de rest van de massa onder de voet gelopen te worden, want zo’n meute heeft na een tijdje natuurlijk ook een eigen dynamiek.
Kappot rits, wilt u zelf denken of liever meerennen met deze meute? Mijn advies zou dan zijn, Doen! Maar loop maar beter voorzichtig achteraan, want dan wordt je niet door de rest overhoop gelopen als straks de interne paniek in de meute toeslaat als men tot de ontdekking komt dat het allemaal gebakken lucht is. Dan kan je nog makkelijk terug om samen met de mensen die even die gekte aan zich voorbij lieten gaan, aan realistische oplossing te werken waar we allemaal op den duur beter van worden.
@ Wakkere jan
probeert u nou niet om alsnog uw gelijk te halen – ja ja, ik ben de ‘w’ niet vergeten, deze keer! U ziet, ik blijf mijn best doen.
@ Harmen
Dat wij van mening verschillen is te zacht uitgedrukt. Ik vrees dat u de multikul nooit gevoeld heeft!
U betoog is mij te zwak om erop te reageren, want dat zou genadeloos prijsschieten worden, en u kleineert zich zonder mij ook wel.