De omstreden PvdA Stadsdeelvoorzitter Ahmed Marcouch blijkt alleen nog in het zadel te zitten omdat zijn partij sjoemelt met de eigen statuten. Eén van de PvdA fractieleden is namelijk tegelijk lid van een andere partij. En juist die ene helpt Marcouch nog aan zijn wankele meerderheid in de stadsdeelraad. Tegen de partijregels dus. Update: De Pers leest dit ook. En: Kattouss inmiddels uit PvdA fractie. (zie update onder stuk) Kattouss: “Ik heb geen problemen met de fractie van PVDA”
Nog een update onder dit stuk:
Er staat een opmerkelijke naam op een van de kieslijsten bij de gemeenteraadsverkiezingen: Hassan Kattouss, te Amsterdam. Samen met twee andere namen bij een groep die zich ‘Lijstnummer 19’ noemt.
Hassan Kattouss? Is dat niet dezelfde Hassan Kattouss die ook in de PvdA fractie in Stadsdeel Slotervaart zit? Die destijds tegen de homonota van Marcouch stemde? Die uiteindelijk toch onder dwang van Marcouch moest inbinden na veel publiciteit?
We hebben Kattouss maar even gebeld. Ja hoor. Een en dezelfde. Kattouss: “Ik heb vier jaar ervaring in stadsdeel Slotervaart bij de PvdA. We hebben trouwens als Lijst 19 een heel mooi programma met veel punten. Onder andere over veiligheid. Ik zal het u wel even toesturen.”
“Maar wacht nou es even, mijnheer Kattouss,” werpen we tegen: “U kunt toch niet politiek bedrijven voor de PvdA èn voor uw Lijst 19? Dat zijn voor de gemeenteraadsverkiezingen toch concurrenten van elkaar?’”
Volgens Kattouss moeten we dat genuanceerd zien: “Ik ben nog maar voor twee raadsvergaderingen bij de PvdA in Slotervaart. Dat mag.”
“Dat mag? Echt?”
“Ja,” zegt Kattouss, “Maar als ik in de gemeenteraad zit, trek ik me terug uit de stadsdeelraad. Alleen, daar praat ik liever niet over. Wilt u dat niet publiceren?”
Nou, we zijn er niet zo verbaasd over dat Kattouss na de gemeenteraadsverkiezingen niet meer in de stadsdeelraad zal zitten. Hij staat namelijk op geen enkele PvdA kieslijst. Dus dat is geen nieuws.
Wat wel nieuws is, is dat Kattouss momenteel tegelijk voor de PvdA en voor Lijst 19 politieke activiteiten uitvoert. Hij maakte daarnet zelfs reclame voor zijn Lijst 19. Zijn ze bij de PvdA werkelijk zo principieel ruimdenkend?
Nou, nee dus.
We slaan de statuten er nog maar eens op na:
STATUTEN EN HUISHOUDELIJK REGLEMENT VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID
Artikel 4. Het lidmaatschap
Lid 5: PvdA-leden die zitting hebben in een vertegenwoordigend lichaam of lid zijn van een PvdA-bestuur kunnen geen lid zijn van een andere politieke groepering.
Dat is duidelijk zat. Hassan Kattouss overtreedt de statuten van de PvdA. Zijn naam staat openbaar op Lijst 19. Op de website van de gemeente. En de PvdA doet niks. Ook de partijvoorzitter, mevrouw Ploumen, altijd zo actief in stadsdeel Slotervaart, houdt zich op de vlakte. Hoe zo dat?
Dat blijkt een gevoelige kwestie te zijn van heel plat rekenen. Het bewind van stadsdeelvoorzitter Ahmed Marcouch in Slotervaart was namelijk gebaseerd op de meest minimaal denkbare meerderheid. Eén zetel. De zetel van Hassan Kattouss. Die zetel moet nu dus koste wat het kost binnenboord gehouden worden. Als het niet kan zoals het hoort, dan moet het maar zoals het niet mag.
Ga maar na: In totaal zijn er in Slotervaart 21 zetels. Marcouch werd gesteund door een meerderheid van 11 zetels, bestaande uit GroenLinks en PvdA. De PvdA fractie bestaat, na het verdwijnen van de drie zetels, die nu bij de partij Tulpen voor Amsterdam vormen (en onder die naam ook meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen) uit 8 zetels. De andere 3 zijn GroenLinks. Maar dat is dus feitelijk 7 zetels, want Kattouss mag volgens de statuten helemaal niet meer meedoen.
Kortom, de PvdA sjoemelt. Morgen is er een vergadering, waarbij er een omstreden ‘uitwerkingsplan August Allebéplein’ doorheen gejast moet worden. U weet wel, dat beruchte plein. Kattouss moet dan kennelijk voor de vorm nog maar even meedoen als PvdA lid. Zit hij dus niet mee. Of er is daar een afspraakje over gemaakt met hem. Met de PvdA bonzen. Ze doen maar, bij de PvdA. Alles om Marcouch soepel door te geleiden naar de gemeenteraad. Marcouch mag geen gezichtsverlies leiden. De grote lijstduwer moet binnenboord blijven. Da’s nou PvdA politiek. En in de media hoor je daar niks over. Maar hier las u het.
Update: Ook Hassan Kattouss las deze blog. Inmiddels uit de PvdA fractie gestapt:
Geachte raadsvoorzitter,
Ingevolge artikel 5 lid 4a sub 1 van het reglement van orde breng ik onderstaande mededeling van de Kattouss onder uw aandacht. De heer Kattouss zal met ingang van 17 februari 2010 (zijnde de eerstvolgende vergadering van de raad na de mededeling) een zelfstandige fractie vormen en aldus deelnemen aan de vergaderingen en bijeenkomsten.
Met vriendelijke groet,
Hans Nubé
griffier
stadsdeel Slotervaart
Postbus 2010
1000 CA Amsterdam
Van: hassan kattouss [mailto:hassan_kattouss@hotmail.com]
Verzonden: woensdag 27 januari 2010 15:24
Aan: Nubé, Hans
Onderwerp:
Geachte heer Nub é ,
Ik heb mijn lidmaatschap bij pvda per direct opgezegd,en ik ga verder voor de rest van deze raadsperiode als
een mansfractie, en dat doe ik omdat ik me verkiesbaar heb gesteld voor de gemeenteraad in Amsterdam.
Ik heb geen problemen met de fractie van PVDA In Slotervaart.
Met vriendelijke groet,
Hassan Kattouss


Haha, Joost sloopt de islamitische enclave in wording.
Duimen omhoog, Jeaust!
Mooi speurwerk!
Ik denk niet dat de topic de intentie heeft om Islam te slopen, ondanks het feit dat de auteur zijn grief over fundamentele kwesties van de Koran heeft geuit.
Wat je hier ziet is gesjoemel in een partij. Meer en minder is het niet. Nou ja, meer is het wel: het is corruptie. Dit soort praktijken doet me denken aan Chinese lokale verkiezingen. De kleine burger met iets meer vriendjes die allerlei (schijnbaar onschuldige) kattekwaad uithaalt om belangrijk te worden of the blijven.
Ik heb te weinig inzicht in de lokale politiek om na te gaan wie hier de dupe van wordt. Iedereen denk ik. Immers, afhankelijk zijn van een partij die haar statuten verloochent is niet best.
Dit is dus kenmerkend voor de bestuurscultuur van de PvdA. Vier jaar lang heb ik dit meegemaakt in de deelraad Slotervaart. Marcouch, olv pr buro PvdA, Cohen en Asscher ,maakt de dienst uit. Ga je daar niet in mee dan word je zonder blikken of blozen eruit gezet. Het hele incident over handenschudden en koranonderwijs en de afhandeling daarvan was het dieptepunt in mijn ‘carriere” Ik heb zelden zoiets beschamends meegemaakt.
Wat is nu na vier jaar het resultaat.
1. de hele fractie PvdA ligt finaal uit elkaar. Twee leden staan op onverkiesbare plaatsen voor Nieuw West. Vier mensen stoppen ermee, een heer gaat zelf verder – Kattouss en een heer sluit zich daarbij wrs aan
2.de grote parijleider is afgeserveerd door PvdA Osdorp/Slotermeer/Geuzenveld maar mag van Asscher nog mee doen in de CS.
3.de deelraad is verdeeld zoals het nog nooit is geweest (en ik zit er sinds 1994 in!) We hebben links van de voorzitter de coalite en rechts de oppositie. Zo hebben we nog nooit gewerkt! De coalitie Pvda en Groen Links wezen alle voorstellen van andere partijen standaard af waardor de kloof nog breder werd. Nu hebben ze voor Nieuw West zelfs een soort lijstverbinding!
Conclusie mag mi zijn dat partijleider Marcouch niet in staat is gebleken om de eenheid binnen zijn eigen partij en in zijn deelraad te bewerkstelligen integendeel zijn optreden heeft de scheiding grotendeels veroorzaakt. Toch geen reclame voor iemand die zo geprezen wordt door de hotemetoten van de PvdA
Kattouss heeft tegen gestemd bij het homobeleidsplan. Daar was Marcouch niet blij mee. Corrigerende gesprekken werden er geregeld!
Zelfs een taakstraf werd opgelegd Meegaan bij de opening/feest van een homotent. Als je dan zo dom bent om je straf niet te aanvaarden dan kom je niet meer op de lijst. Maar als je dan nog zo graag op het pluche wil dan ga je shoppen bij andere partijen of begint zelf met een lijst/partij.
Hassan Kattouss zal nu de stemmers proberen te trekken die ook niet blij waren met Marcouch en het homobeleidsplan Niettemin heeft hij altijd betoogd dat hij helemaal niet tegen dat plan was maar er niet naar hem werd geluisterd. Tja en dat is een bekend verschijnsel binnen de PvdA
Naar bewoners wordt ook niet meer geluisterd. Het August Allebeplein is daar weer een voorbeeld van. PvdA er Ketelaar wil niets aanpassen en dus gaan de raad en de bewoners weer dwars. Nu zal de oppositie toch winnen want Kattouss kan nu eindelijk zijn hart volgen ipv de dwingende partij pvdalijn!
Jan Engel Tulpen voor Amsterdam
Alle partijen in die vergadering even emailen.
De corruptie en bederf in de partij is zo gigantisch diep, dieper dan de Marianentrog.
Is niet leeg te scheppen
Maar ja ze hebben dan ook een even welwillende als onnozele cornucopia in het NL’se volk.
Lekker al giebelend met de lemmingen en makke hazen de kliffen af
jan engel zegt:
26 januari 2010 om 22:25
Jan, ga gosternokke een nieuwe écht progressieve en islamvoorzichtige partij oprichten.
Tijd dat wij Linksmenschen ons gaan roeren!
Hulde voor je megaguts so far, trouwens.
Ik heb heel vaak gememoreerd aan die actie van jou en Clyde en die andere dude.
* Tulpen voor Nederland *
Mijn hemel, wat snakt Nederland naar zo een partij.
Het klopt niet, zoveel is duidelijk. Alleen, in Nederland is het zo dat mensen in vertegenwoordigende lichamen (ook al is het een commissie ex artikel 51 van de Gemeentewet, wat de deelraden officieel zijn, ook al worden de leden ervan dan gekozen) daar zonder last of ruggespraak zitten, en dus niet wegens strijd met de partijregels verwijderd kunnen worden. Die brave man mag daar blijven zitten, ook al is zijn daar zitten in strijd met de interne regels van de PvdA.
Wat me in een geval als dit niet meer dan fatsoenlijk lijkt (en wat dus wel niet zal gebeuren) is dat stemmingen over omstreden onderwerpen worden uitgesteld tot er een nieuwe deelraad zit. Het August Alebe plein is al jaren een no go area, dus daar kunnen nog wel een paar maanden bij. Hoewel: revolutionair idee: politie daar laten optreden tegen degenen die er daar een no go area van maken. Kost een paar centen en manuren, maar ongetwijfeld minder centen en manuren dan die wij, the people, er al voor betaald hebben.
Ach jongens wat klagen we nou? Er is hard aan gewerkt om Nederland een vierdewereldland te laten worden en we zijn er bijna…
Voor mohammedanen doen die lui het nog best netjes ook, dus zie de zonnige kant er maar van in! (sic bis kwadraat!)
Alhoewel ik bij voorbaat denk, dat deze op zich opmerkelijke onthulling nauwelijks rimpels van verontwaardiging zal weten te bewerkstelligen, ben ik blij, dat er toch ook nog onderzoeksjournalistiek wordt bedreven, die niet op voorhand door de politieke correcte zeef van zelf-censuur is gezift.
Ik was vanavond in de Rode Hoed bij de presentatie van het boek ‘Café Mogadishu’ door Robbert van Lanschot.
Ik heb het ongeveer anderhalf uur ‘uitgezeten’. Vooral de partijpolitieke inlegkunde zoals minister Van der laan (PvdA) zichzelf toestond, was tenenkrommend.
Van der Laan: ‘Ik heb goede hoop dat de integratie op termijn probleemloos zal verlopen.’
Van der Laan over de vragen van de PVV een kosten-batenanalyse te maken van de immigratie: ‘Onlangs was ik met mijn dochter bij een herdenking in Berlijn. Ik zag daar nationaalsocialistische campagneposters uit ‘38 en ‘39 met het voorstel geestelijk zieke kinderen uit overweging van een kosten en batenanalyse de Gnadentod te laten sterven.’
Van der Laan over het islamkritische discours, en tevens een zoveelste dolksteek in de rug van Ayaan Hirsi Ali: “de schaamteloze verdachtmaking” aan het adres van de profeet, ‘ als zou hij met te jonge meisjes geslachtsgemeenschap hebben gehad.’
Van der Laan in reactie op de vrees van Robbert van Lanschot namelijk, dat zich hier eenzelfde situatie kan voordoen als die aan de vooravond van WOII; ‘ik ben toch meer hoopvol en deel uw vrees daarom niet. Bij het lezen van het boek dacht ik terug aan de gebeurtenis dat mijn zus mij als tienjarig jongetje meenam naar de film ‘Sound of Music’. Ik mag het niet zeggen maar in stilte dacht ik: dat de Gestapo haar heel vlug komt halen.’
Toen ook nog daarop volgend meteen Mohamed Chepih, geïntroduceerd als “jongerenimam”, uit het publiek als eerste uitvoerig aan het woord werd gelaten, en wat taqiyya mocht brabbelen over wie is ‘ons in deze discussie’, heb ik mijn jas gepakt en ben voortijdig vertrokken.
Poeh, als je mensen al voor het vuurpeleton wilt brengen omdat ze een andere manier van muziek maken hebben dan je bevalt, dan zat het er blijkbaar al vroeg bij je in: een fijne democratische gezindheid.
Geen wonder dat een dergelijke minister met droge ogen kon zeggen, geconfronteerd met een slavin die met goedvinden van de Nederlandse staat was gekocht en geimporteerd en in Amsterdam 15 jaar in slavernij (verkrachten, mishandelen etc) gehouden: dat hij het fijn vind te merken dat zij toch zo weerbaar was geweest om te ontsnappen.
Ik begrijp nu pas dat hij daar (was bij P&W) eigenlijk op de gestapo zat te wachten, want dat iemand zo openlijk en via de media zijn multucul lafheid aan de kaak stelde, dat was natuurlijk ook al geen muziek naar zijn oren.
Iemand al iets gehoord over acties van Van der Laan terzake van slavinnenhandel, of hoopt hij dat de slachtoffers ervan niet allemaal even weerbaar zijn en dus niet in staat de schande van de multicul aan de kaak te stellen?
Lucida zegt op 26 januari 2010 om 23:01:
Van der Laan over het islamkritische discours, en als zoveelste dolksteek in de rug van Ayaan hirsi Ali: “de schaamteloze verdachtmaking” aan het adres van de profeet dat hij met te jonge meisjes geslachtsgemeenschap zou hebben.’
Die verdachtmaking komt anders wel uit onverdachte islamitische bron. Zwak moment van Eberhart?
Mooi staaltje van eigen nieuwsgaring, dat moeilijk zal doordringen tot de gevestigde media, waar Marcouch nog altijd wordt gekoesterd als het integratieboegbeeld.
Over de voorgeschiedenis meer in dit blog (met dankzij Joost een update over de lijst-Kattous)
http://home.kpn.nl/c.brendel/Corrigerend.htm
@Caroline.
Kattous is vier jaar geleden gekozen en hoeft zijn zetel niet op te geven als hij een eigen partij begint. Maar het is wel gebruikelijk om iemand te royeren, die niet meer in de partij actief is en zelfs voor een andere partij kiest. Zo werd het raadslid Ehsan Jami in het najaar van 2007 geroyeerd, toen hij zijn zetel behield nadat hij uit de PvdA-fractie in Leidschendam-Voorburg was gezet.
De twee illegale Marokkaanse broers in Slotervaart die deel uitmaken van een criminele groep hoeven niet bang te zijn dat ze worden uitgezet. Staatssecretaris Nebahat Albayrak (Immigratie, PvdA) heeft het hoger beroep in de zaak INGETROKKEN, omdat de zaak TE WEINIG KANS VAN SLAGEN zou hebben.
Heeft de zaak te weinig kans van slagen? Of trekt Albayrak de zaak in, omdat uitzetting van deze twee illegale Marokkaanse broers de PvdA stemmen gaat kosten bij de aankomende gemeenteraadsverkiezingen?
De PvdA was altijd al een machtsbeluste partij waar het doel de middelen heiligde en die met twee tongen spreekt. Men zegt dat men tegen discriminatie van vrouwen, homo’s, joden en niet-gelovigen is. Maar tegelijkertijd omhelzen en pushen ze bij de PvdA de islam, die wereldwijd precies het tegenovergestelde doet. Kan het nog hypocrieter en populistischer dan bij de PvdA? Het om populistische redenen opnemen in de partijgelederen van talloze mensen die afkomstig zijn uit landen waar vriendjespolitiek, machtsmisbruik en corruptie schering en inslag is biedt weinig hoop voor de toekomst. De goede allochtonen niet te na gesproken natuurlijk.
@ Hans
Ook een goede allo is een parasiet, want zij maken allemaal gebruik van alles wat in dit land door Nederlanders is opgebouwd. Toen waren er geen allo’s nodig, waarom nu met meer welvaart wel? En ga niet zeggen dat de allo’s dit land opgebouwd hebben!
Bij het eten van een heerlijke FoieGras tijdens mijn verblijf in Amsterdam realiseerde ik me hoe de Wildershaat en Islamisering door de GutMenschen en de Overheid de Nederlander massaal de strot wordt ingedraaid.
Karel Martel
http://malsikcuf.blogspot.com/