Overal ziet Caroline het hoongelach om Jan de Bouvrie, wiens ergste misdaad het schijnt te zijn dat hij een Bekende Nederlander is. Hoe kwamen ze erbij om hem zomaar in een cel te stoppen en bang te maken, op basis van een onduidelijke rekening? Typisch weer het OM en onze grenzeloos overheersende staat.products_784

-door Caroline-

Van Jan de Bouvrie weet ik niet meer dan iedereen die wel eens tv kijkt, en wel eens een interieurtijdschrift heeft ingekeken. Ik herinner me dat ik toen Ralph Inbar nog leefde, wel eens een uitzending van Banansplit met hem heb gezien, waar hij in de een of de andere pub verkozen werd tot mister Nobbely Knees, en dat toch behoorlijk sportief opvatte. Kortom, mij lijkt het een aardige man met wie te lachen is, en die ook nog eens ongeveer eigenhandig het idee van interieur in Nederland veranderde. Niet het idee van mijn interieur, ik rommel ombekommerd alles door elkaar en vind daar niets mis mee, tenminste zolang het maar strak en effen is. Misschien ben ik dus toch meer door zijn beeld beïnvloed dan ik zelf weet.

En dan heb ik het nog niet over zijn verdienste als werkgever, want dat is hij natuurlijk ook, iemand die een bedrijf leidt waar veel mensen met plezier en in mooie omgevingen, lijken te werken. Belasting zal hij ook wel in scheppen afdragen, misschien iets minder dan de fiscus zou willen, maar in ieder geval stukken meer dan bijvoorbeeld ik.

Kortom, met die man lijkt me weinig mis. Akkoord, het is een bekende Nederlander, maar wel een van het allengs zeldzamer soort waarvan je weet waarom ze het zijn: Bekende Nederlander.

Zonder verder iets te weten van de merites van wat er aan de hand is, maar vreemd genoeg ben ik geneigd hem te geloven als hij zegt dat het om één bon gaat die op een andere bv is gezet dan eentje die ook mogelijk zou zijn geweest, dan is het toch een schande voor god dat er een inval bij die man thuis plaats vindt, alweer met veel machtsvertoon en ‘overkill’, alsof we hier met een zware crimineel van doen hebben. Waar is dat voor nodig, is het intimidatie van alleen De Bouvrie, of is een dergelijk in het oog lopend vertoon van staatsmacht, bedoeld om ook anderen en lesje te leren? Hoe verdienstelijk je ook bent, niet de minste misstap wordt je vergeven, en mocht je het in je hoofd halen zaken te doen met iemand van wie men meer wil weten, dan valt de staat gewoon je huis binnen en word je als de eerste de beste grote crimineel afgevoerd. Een bekende truc van de staat, mensen van wie ze hopen dat die iets over andere mensen weten, oppakken, en dan maar hopen dat er gepraat gaat worden. Wat veel mensen niet weten is dat mensen in een dergelijke situatie wel drie maanden in alle beperkingen mogen worden gehouden, wat betekent dat hun enige contact hun advocaat is of de opsporingsambtenaren. Zelfs kranten en tv kijken zijn verboden.

Kortom, het is weer eens wat, wat er gebeurd is, en om de omvang van de reputatieschade te zien hoef je maar even op de site van Elsevier te kijken, waar menigeen zich verkneukelt over wat de Bouvrie is overkomen, want ‘er is geen koe zo bont of er is wel een vlekje aan’, en ‘waar rook is, is natuurlijk vuur’. Daarbij giert ook de pure afgunst nog eens van de pagina’s, ook geen prettig gezicht en voor De Bouvrie natuurlijk ook niet leuk om te ervaren, wat er zo dicht onder de oppervlakte ligt.

Nu kan ik uit eigen werkervaring vertellen dat dat helemaal niet waar is, waar rook is, is vaak helemaal geen vuur, maar wel bijvoorbeeld een ambitieuze rechter commissaris of eentje die zich verveelt, en denkt, ach, hoe krijg ik eens een zaak waarmee ik in de kijker loop, en ook nog kans maak op wat door de belastingbetaler  betaalde reisjes naar een buitenland waar ik zelf te gierig voor ben om heen te gaan? Dat is leuker dan het echte werk te doen, en laat ik vooral iedere aanwijzing dat ik verkeerd bezig ben negeren, want dan zit ik weer de hele tijd saaie dingen te doen, het vervolgen van straatrovers bijvoorbeeld, en daar haal je nu eenmaal de pers niet mee. Hoewel, als het zo doorgaat in dit land, dan komt het nog eens zo ver, dat een politieman, officier of RC er de pers mee haalt, met het gewoon zijn werk doen.

Let wel, ik zeg niet dat Bekende Nederlanders, ook als zij vanwege hun werkelijke verdienste bekend zijn, onder of boven de wet zouden moeten staan, absoluut niet. Wat ik wel zeg is dat het enkele feit dat iemand een Bekende Nederlander is, geen enkele reden is om hem aan te pakken als ware het een zware crimineel, en al helemaal niet om dat aanpakken te lekken naar de pers, want dat dat gebeurd is, dat blijkt wel uit de voorpagina van De Telegraaf.

Een man die zijn dochter verkracht, zijn vrouw en kinderen met de dood bedreigt, en inmiddels waar mogelijk de daad bij het woord heeft gevoegd, daar kan onze rechtstaat niets mee, want zo iemand oppakken of vasthouden, dat zou niet redelijk zijn natuurlijk. Hier staat de staat machteloos, en die machteloosheid, die moet gewroken worden. Hoewel machteloos? Incompetent zal ik bedoelen.

En natuurlijk, dat die man gewoon is losgelaten en dat loslaten inmiddels het resultaat heeft gehad dat iedereen al had zien aankomen, dat heeft natuurlijk niets maar dan ook niets te maken met wat er met iemand als De Bouvrie is gebeurd, een geval waarin de staatsmacht blijkbaar wel kon worden ingezet. Niets heeft het er mee te maken, toch?

Tja, ik twijfel daar toch aan, gewoon omdat het twee kanten van dezelfde medaille (als je het zo nog mag noemen) zijn: de volstrekte disproportionaliteit van het optreden van de staat, zachtmoedig als het hard zou moeten zijn, hardvochtig en met overkill als het nergens voor nodig is.

Want hoewel ik heer De Bouvrie dus niet ken, kan ik me toch niet voorstellen dat het iemand is die zich bijvoorbeeld gewapenderhand tegen een inval van de Fiod zou verzetten. Maar blijkbaar is die opinie niet gedeeld door de mensen die die inval op deze manier hebben opgedragen. Dit zegt iets over het vermogen van de mensen die dergelijke beslissingen nemen om dat goed te doen, hetzij het beslissen over de verkrachter die graag moordenaar zou willen worden en dat inmiddels is, hetzij over De Bouvrie.

Kortom, weer eens een beroerde week voor het vertrouwen in politie en justitie, en als ik me er al zo beroerd over voel, dan kan je nagaan wat De Bouvrie en zijn gezin moeten doormaken.

Bah, wat een laf en achterbaks land zijn we toch geworden. Ik hoop maar dat iemand als De Bouvrie er desondanks zal willen blijven, want als iedereen straks vertrokken is die de moeite waard is, dan is er echt niets meer aan hier.

Rest mij nog de familie De Bouvrie veel sterkte te wensen, en politie, justitie en de rest van de staat de wijsheid die zij in toenemende mate lijken te ontberen.


51 reacties op “Staat ging zich te buiten bij Jan de Bouvrie”

  1. kapotte rits zegt:

    @ Caroline

    Wat staat er op de zijkant van de medaille! GOD ZIJ MET ONS

    De landverraders zijn pas tevreden als de laatste Nederlander uit dit land vertrokken is, want er is één eigenschap die links en islam gemeen hebben: HAAT! Haat tegen succes en plezier!

  2. laura van der Storm zegt:

    Caroline, het kan ja zijn, het kan nee zijn. Jij weet evenveel als ik .

  3. Maarten zegt:

    Een flink aantal jaren geleden lag mijn broertje gelijktijdig met de zoon van des Bouvrie in het ziekenhuis. Twee jongens van 9. Daar ken ik ‘m van. Van ‘t ziekenhuisbed. Al was ik toen zelf ook nog een jong, maar al geen kind meer. ‘t Is gewoon een vader die meedraait in het Gooise circuit en daar zijn geld verdiend. Niks mis mee. En wat een mooi huis en landgoed. Ik fiets er met enige regelmaat langs op een verloren dinsdagochtend met de jongste voorop de fiets. Stop even bij de brug. Kijk rond, en geniet. Rust, paarden, drijfsijsen in het water, de Gooise kust nabij, bossen speciaal voor vogels. Voor de buitenstaander kan geld en wat het vermag een enorme rust geven. Ik zou bijna zeggen (en ik doe het dus hierbij) de Zen van het design. (Ik weet niets van Zen en wel wat van design, maar het klinkt wel aardig, vandaar.)
    Tsja, daar kan het OM natuurlijk niets mee.

  4. Jatochnietdan? zegt:

    Als Bouvrie al met dat ene factuurtje de belasting ontdoken zou hebben.
    Ik zeg áls. Heeft hij voor mij alleen maar zijn burgerplicht gedaan.
    En dan schijnt het nog over een factuur van 80.000€ te gaan waar alleen geen BTW over afgedragen zou zijn. Nota bene de grootse dieventax die er bestaat.
    Dat moet die vaker doen. De staat is een dief.

  5. “Politiemensen vroegen aan mij of ik nog ideeën had om de cellen anders in te richten.”

  6. Drs.Nee zegt:

    Jan de Bouvrie heeft zich weleens laten ontvallen dat hij dyslectisch is.
    Vanmiddag gaf hij een persconferentie. Vanavond bij P&W dacht hij te zijn opgepakt omdat hij een BN’er is.
    Hoeveel BN’ers zijn door deze actie de stuipen op het lijf gejaagd?
    De Bouvrie zei uit slaap gebeld te zijn en onder begeleiding van agressieve gewapende mannen nog maar net mocht plassen. Met een ontsnappingspoging was rekening gehouden door een straat af te zetten.

    Een secretaresse in zijn bedrijf heeft na verzoek van zijn opdrachtgever een factuur van BV verandert. Het ging om een btw-bedrag van € 16.000.

    Op de vraag of hij een aanklacht gaat indienen antwoordde hij dat hij zijn tijd liever besteedt aan ontwerpen.
    Na 2 dagen hechtenis vond ik hem nogal laconiek overkomen.
    Ik zou in zijn geval juridische stappen ondernemen.
    Of zou er toch meer achter zitten?

  7. bottehond zegt:

    Caroline ontwikkelt zich tot het geweten van liberaal, libertarisch en Libertinistisch en Libertijnsch Nederland.
    Bravo!

  8. bottehond zegt:

    Jan de Bouvier?
    Kijken of die halfwas ballen heeft en
    kan knokken als een straathond als het mot.

  9. Ernst Oosters zegt:

    Hoe dan ook slachtoffer van de treurbuis die een nieuwe generatie
    OMers genereert.
    Aardig lijkt me om een associatie te maken met Gregorius Nekschot.
    Daar is ie weer………………………………………………………….
    Treurnis alom voor de manier hoe. Schuldig of niet.

  10. Caroline zegt:

    Laura, er is geen enkele misverstand over dat de staat zich heeft gedragen zoals die zich meende te moeten gedragen, en om dat gedrag gaat het.

  11. bottehond zegt:

    @ Caroline

    Het is niet “Staat” maar “SStaat” .
    We leven in een fluwelen dictatuur, dat kan jou niet ontgaan zijn.
    Vandaar.
    SStaat…….

  12. laura van der Storm zegt:

    Drs. Nee….vreemd verhaal. Als het mij was overkomen, terwijl ik 100% zeker ben van mijn zaken, ga ik door tot aan het gaatje.

  13. Drs.Nee zegt:

    @Laura
    Eens gelijk.
    Aan de schandpaal. Zal altijd strijden voor gerechtigheid. Daarom begrijp ik die softe houding niet.

  14. Caroline zegt:

    Mensen die zeggen door te zullen gaan tot het gaatje (alsof je weet wat je gaat doen als je in die situatie bent) die hebben of de rancune en de gratis rechtsbijstand om dat te doen, of zijn zo ongenoegelijk rijk dat ze het kunnen doen. En werkelijk, meer middelen dan de staat, die heeft niemand, als puntje bij paaltje komt, heeft zelfs Bill Gates die niet.

    De Staat in de vorm van het OM poogt zich, en blijkbaar met succes, iedere keer weer af te schilderen als de underdog die de staat niet is, dan wordt er gesproken over dure advocaten en mensen die god weet wat allemaal zouden kunnen maken, vanwege die advocaten. Laat me onthullen dat er vaak maar één iemand is die zich om de verdachte bekommert, en dat er maar één iemand staat tegenover de zich als underdog profilerende staat, en dat is die advocaat. De middelen (financiële en machtsmiddelen) die de staat heeft, overtreffen die van iedere verdachte.

    Nu kan je daar natuurlijk inlopen, in de kletsverhalen van de staat, en blijkbaar en om met Goebbels te spreken, werkt het nog steeds, de leugen net zo lang herhalen tot iedereen hem gelooft. Maar daarmee is het nog wel steeds een leugen.

  15. Drs.Nee zegt:

    Caroline zegt: Mensen die zeggen door te zullen gaan tot het gaatje (alsof je weet wat je gaat doen als je in die situatie bent) die hebben of de rancune en de gratis rechtsbijstand om dat te doen, of zijn zo ongenoegelijk rijk dat ze het kunnen doen.
    —————
    Dan ken je mij niet.
    Ben in mijn leven 3 x in een situatie beland waarin ik een rechtszaak heb aangespannen en doorgegaan tot ik mijn recht behaalde.
    Kostte veel tijd en energie, dat dan weer wel. Maar laat niet met me sollen. En had voor de laatste zaak een rechtsbijstandverzekering, waar een jaarlijkse premie voor geheven werd, die ook nog eens tegenwerkte en de zaak niet in behandeling wilde nemen. Door doorzetten is dat uiteindelijk wel gebeurd.

  16. Caroline zegt:

    Tegen de staat?

  17. laura van der Storm zegt:

    Caroline, ik heb een rechtsbijstandverzekering.Ik heb een kinderrechter die mijn zoon had aangereden, helemaal onderuit gehaald. Die rechtsbijstandsverzekering heeft op mij geleund. Ik heb het werk gedaan. Het was een zaak tot aan het gaatje. Ik heb hem dubbel dwars gewonnen. Ik kon het echt niet laten zitten.

    Ik heb het via de media gespeeld. Als je 100 % zeker bent en je wilt vechten, komt het goed.

  18. Caroline zegt:

    Laura, permiteer me op te merken dat het hier een heel ander soort zaak betreft: je procedeerde niet tegen de staat maar tegen een ambtenaar die een strafrechtelijk (al dan niet wegenverkeerswet) vergrijp had begaan, en dat is gewoon iets anders.

  19. avidia zegt:

    Ik heb een paar jaar terug ook iemand voor het gerecht gehaald. Deze man heeft een website die bestaat uit gestolen pagina’s.
    Ik hoorde daarvan en ging eens kijken, en ja hoor, ook van mij had hij twee door mijzelf gemaakte onderwerpen op zijn website staan, in zijn geheel gekopieerd en ijskoud zijn eigen naam eronder gezet.
    Ik vroeg hem vriendelijk ze weg te halen, kreeg geen antwoord, vroeg het nog een paar keer, geen antwoord. Toen mailde ik hem dat ik het heel erg voor hem vond dat hij mij is tegengekomen omdat ik iemand ben die nooit iets opgeeft. Geen antwoord. Deze man vraagt aan iedereen geld om zijn website te onderhouden, dat verheugde mij zeer, ik zou hem eens een poepje laten ruiken. Ik klaagde hem aan, het werd een rechtzaak, duurde wel heel lang, maar ik heb gewonnen, en het mooiste van alles, hij moest een advocaat nemen en moest mijn advocaat betalen.

  20. laura van der Storm zegt:

    Gevoelsmatig Caroline , moet het toch van hetzelfde zijn. Recht is recht.

    Het zou toch geen verschil moeten maken?

    Maar ik ben het met je eens. Het zit veel moeilijker in elkaar. Daar heb ik geen kaas van gegeten. Ik volg gewoon mijn gevoel.

    Naast bovenstaande zaak, heb ik nog een andere zaak gewonnen, gewoon uit overtuiging.

    Maar zou ik moeten procederen tegen de staat, doe ik het ook. Heb je wel energie voor nodig. Heb ik ook…als het maar belangrijk genoeg is!

  21. Drs.Nee zegt:

    Die ervaring heeft de nodige impact gehad op de jonge geest. Gaf me een extra genoegdoening niet lang daarna te horen dat de desbetreffende docent na dat schooljaar daar niet meer werkzaam was.

  22. Isis zegt:

    Overkill? Jazeker.
    Tot nu heeft staatsadisme alleen plaatsgevonden bij uitkeringstrekkers en andere proofpersonen waar geen haan naar kraait als hun dat overkomt, nu kijkt men blijkbaar hoe het valt met een BNer.
    Zelf is hij fout en dat moet nog blijken, laat het toch een trend zien.

    Een trend die ik niet bepaalt waardeer.

  23. avidia zegt:

    Ja hoor Laura, ik vind dat ook, vechten voor je gelijk, zo zit ik ook in elkaar en niet opgeven!!!!!

  24. Caroline zegt:

    Nee Laura, dat is het niet, de strijd van de ene tegen de andere burger is volstrekt anders dan die van de staat tegen de burger. Zo ontbreekt iedere gelijkwaardigheid van partijen, om maar eens iets te noemen.

    Vandaag meldt de minister van Justitie dat de originele schrijfproeven in de Deventer moordzaak op onverklaarbare wijze zijn zoektgeraakt:

    http://www.deventermoordzaak.com/

    Zeker bij de fimrolletjes van Defensie gestopt?

    En waarom kon de vrouwenhandelaar (kennelijk is dat minder ernstig dan slavenhandelaar) Baybasan verdwijnen naar Turkije? En waarom zit er iemand levensl;ang in de bak voor een drugssmokkel, terwijl er nooit levenslang voor een dergelijk delict wordt gegeven, en zelfs die drugssmokkel kwestieus zou zijn?

    Wilders, geconfronteerd met een eenzijdig gespreksverslag gedateerd 31 november, en thans voor de rechter wegens een opiniedelict? Fortuyn, de vorige luis in de pels, dood, en het enige geluk bij dit ongeluk was dat er een arrestatieteam om de hoek stond en de chauffeur Smolders een flinke kerel. Mooi ook , de banden tussen de moordenaar en bestuurders van Groen Links, en gelukkig maar dat de rechters er niet al te veel kwad in zagen, in die moord. Theo van Gogh, ook al dood, vermoord door iemand die onder toezicht van de AIVD stond, en hem vreemd, die vlak voor de moord niet meer getapt werd, althans, daar zouden geen banden van zijn. Ayaan in een ver buitenland.

    De affaire Chipshol, zou ook bellen moeten laten rinkelen.

    De Puttense Moordzaak, ook geestig, en wat te denken van de arme zuster De B, die levenslang zou moeten uitzitten wegens allerlei moorden die slechts door ondeskundige statistici leken te bestaan. Wat te denken van de zaka tussen Spijkers en Defensie, en het verbloemen van de moord (want anders kan je het bezwaarlijk noemen) door de staat door middel van het verhelen van de ondeugdelijkheid van landmijnen, een grap waarbij nogal wat mensen zijn omgekomen. En het daarover hebbend: hoe zat het ook weer met de vuurwerkramp in Enschede.

    En meer recent: mijn ‘recherche’ naar de onderbroekbommer. Alleen de lezers van deze site hebben er iets van vernomen, dat die man met behulp van onder meer de Nederlandse staat en de betrokken geheime diensten(iets anders kan niet) op dat vliegtuig is gezet. Dat dat heel anders had kunnen aflopen dan het afgelopen is, dat behoeft geen betoog.Voor het overige stellen journalistiek en politiek zich tevreden met de brief van voormalig minister Ter Horst, dat er eerlijk en heus geen hulp door wie dan ook is verleend, en dat terwijl in de VS al vastgesteld is, dat het een FBI/CIA operatie was.

    De grootste diefstal van deze eeuw, gepleegd door de staat in de persoon van Bos, te weten de overname van allerlei kwalijke bankrisico’s.

    De gang van zaken rond de verkiezingen, en echt niet alleen in Rotterdam.

    Akkoord, procederen over de hoogte van een erfafscheiding, dat gaat vast nog wel, zij het dat je je zaak in 90% van de gevallen zult verliezen bij de Raad van State, tenminste als je die tegen de Staat voert.

    Ik ben blij voor je dat je er geen voorstelling van hebt wat het is, in dergelijke zaken tegenover de staat te komen te staan, want geloof me, je zou er nog jaloers van worden op De Bouvrie. En overigens, ik hoop van harte dat je het ook nooit zult krijgen, die voorstelling.

  25. laura van der Storm zegt:

    Caroline, ik zie je tekst :-) ) ben voorlopig even aan het lezen..maar ik lees :-) )

  26. Caroline zegt:

    En dan vergat ik Nekschot nog, die al twee jaar moet leven, niet alleen met de door de Staat jegens hem gepleegde terreur, maar erger, met de hem voortdurend boven het hoofd hangende onthulling van zijn identiteit.

    Het geestige is dt mensen, ik ook, altijd geneigd zijn om zaken als deze als exces te zien, en niet als de gebruikelijke manier van werken. Want als dergelijke zaken één keer mogen, dan mogen ze natuurlijk altijd.

    Maar ik ga nu slapen, dat lijkt me een stuk beter want mijn stokpaard dreigt wel erg op hol te slaan anders. Hij holt overigens wel in de goede richting, kan ik desondanks niet nalten toch nog even op te merken :-)

    Welterusten.

  27. laura van der Storm zegt:

    Ja Caroline, je noemt alles op waar mijn verstand bij stil staat. Maar wat is dat nou?

    Waar gaat het hierom. Geef het eens een naam?

  28. Drs.Nee zegt:

    @Caroline
    Je vergeet Hörchner uit St.-Michielsgestel uitgeleverd aan Polen na een lang gevecht met Justitie hier in Nederland.
    Europees arrestatiebevel gaat boven Nederlands recht.

  29. Isis zegt:

    @Caroline 00.54

    ***De Staat in de vorm van het OM poogt zich, en blijkbaar met succes, iedere keer weer af te schilderen als de underdog die de staat niet is, dan wordt er gesproken over dure advocaten en mensen die god weet wat allemaal zouden kunnen maken, vanwege die advocaten.***

    Ik zie ook niet hoe iemand tegen de staat kan winnen.

    Zijn er statistiken waarin men kan zien hoeveel zaken direct tegen de Staat worden aangespannen en hoeveel ervan gewonnen worden?
    En van welke aard deze zijn?

    Als ik het google kom ik niets tegen.

  30. Drs.Nee zegt:

    Jan de Bouvrie heeft meer geluk gehad dan Robert Hörchner. Zie hieronder zijn relaas.

    http://forum.deventermoordzaak.com/phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=965

  31. GeinPonempie zegt:

    @ Caroline

    Ik ben het roerend met je eens op alle fronten! Ik denk er precies zo over als hoe jij dat hier in je artikel onder woorden gebracht heb. Chapeau voor het leggen van de vinger op de zere plek.

    Het is zeer pervers dat er ambtenaren c.q. officieren van justitie zijn die er op kicken en het zien als hun roeping iemand te naaien, ‘gewoon’ omdat ze het kunnen. De parallel die je trekt tussen Jan de Bouvrie en die gestoorde Iramafkees die zijn gezin verkrachtte en vermoordde, legt deze open zenuw in de samenleving nog eens extra bloot d.w.z. voor diegene die er oog voor hebben.

    Helaas zijn er veel mensen die niet alleen verblind door afgunst en kinnesinne worden, maar er voor lijken te leven.

    Aldus Jan de Bouvrie in P&W (voor het eerst sinds tijden weer eens gezien eigenlijk vanwege de dood van Van Mierlo) gaat het om niet afgedragen BTW en betreft het een bedrag van 16000 Euro. Niet niks, al is het voor J.de B. een appel en een eitje op zijn hele vermogen (dan wel zijn bedrijf) al doet dit eigenlijk principale hier nu niet ter zake.

    Toch wel aardig van die staats-terroristen dat hij nog even onder begeleiding mocht urineren, voor hij mee naar het cachot ging.

  32. Isis zegt:

    Nog Carolines lijst gelezen.

    Niet alleen Fitna is shokerend.

  33. R. Hartman zegt:

    Caroline, geweldig stuk en helemaal waar. Precies wat ik dacht toen ik ervan hoorde, en precies mijn walging over de stikjaloerse ‘lekker puh’ reacties die het plebs meteen weer meende te moeten debiteren.

    Ook je reacties zijn stuk voor stuk van het kaliber kop en spijker. Toch moet ik een kleine correctie maken:
    En waarom kon de vrouwenhandelaar (kennelijk is dat minder ernstig dan slavenhandelaar) Baybasan verdwijnen naar Turkije? En waarom zit er iemand levensl;ang in de bak voor een drugssmokkel, terwijl er nooit levenslang voor een dergelijk delict wordt gegeven, en zelfs die drugssmokkel kwestieus zou zijn?

    De vrouwen(mis)handelaar die naar Turkije kon verdwijnen was ene Saban Baran, terwijl Hüseyin Baybasin nu juist degene is die levenslang in een kruipruimte zit, op basis van bewezen gemanipuleerde afluistertapes.

    Dat schijnt dat weer gerelateerd te zijn aan ene Joris Demmink, en de daaraan verbonden totale corruptie en chantabiliteit binnen justitie en het OM (en het ‘koning’shuis). Maar goed, dat heeft niets met JdB te maken.

    Voor zover ik weet is het heel gangbaar dat een opdrachtgever aangeeft hoe hij de tenaamstelling en adressering van de factuur wil hebben, dus wat JdB fout gedaan zou hebben ontgaat mij sowieso al. Het is niet zijn verantwoordelijkheid of de afnemer een opdracht geeft als bedrijf of als particulier. Hij moet sowieso de BTW factureren en afdragen, ongeacht de status van zijn klant. Bij de laatste schakel, de eindklant, wordt pas bepaald of die klant de betaalde BTW kan terugvorderen of niet. JdB is daar never partij in.

    Naast het feit dat BTW (net als alle belasting) gewoon crimineel is (de marge van de improductieve staat is groter dan die van de producent en wedrverkoper, zonder enige geleverde prestatie en zonder enig risico) maakt deze tax van elke ondernemer een onbezoldigd belastingambtenaar, die vele uren kwijt is met BTW-administratie, -aangifte en -afdracht. Een zonder meer branchevreemde activiteit, waarvan de bestede tijd niet wordt vergoed. Maar als hij daarbij fouten maakt, of zelfs maar bij herhaling één dag te laat aanlevert, kan hij forse boetes tegemoet zien.

    Waarom? Gewoon, omdat het kan. In in het geval JdB natuurlijk omdat het zo lekker is een succesvolle self-made ondernemer die alom sympathiek gevonden wordt (totdat men zijn afgunst ‘veilig’ kan ventileren, dan) in de criminele hoek te stoppen. En natuurlijk om een voorbeeld te stellen naar al die andere ondernemers, die zich niet verdiepen in de fiscale status van hun klanten. Ik vraag me trouwens af of ze dat überhaupt zouden mogen…

    Machts- en geweldsmonopolie. Wie doet je wat?

  34. Paardestaart zegt:

    Als het mij was overkomen, terwijl ik 100% zeker ben van mijn zaken, ga ik door tot aan het gaatje

    Nou – ik wens je een lange adem toe, in zo’n geval

    Er zijn mensen die hun hele leven hebben gevochten tegen de staat – dertig jaar lang. En zelfs al krijg je uiteindelijk gelijk: dan hebben ze wel je hele leven verpest.
    Vraag het maar aan Spijker, aan Bos of Oltmans?
    Of Eric O natuurlijk – dienen in het nederlandse leger en dan met veel tamtam door je eigen mensen van moord beschuldigd worden en teruggeroepen als een boef. Godgeklaagd..
    Waarom met zoveel kabaal, en waarom zoeken ze zo’n zaak niet eerst grondig uit?
    Juist omdat zo’n aantijging zo’n impact heeft zou de overheid zich terughoudend moeten opstellen, en als ‘ie te goeder trouw was deed ‘ie dat ook
    Dit is gewoon ordinaire overkill om de wind er lekker onder te houden
    Een ordinaire rotstreek is het, van een OM bovendien dat beter een toontje lager kan zingen, na al die pathetische missers en blunders
    Godverdomme net een heel gezin uitgemoord; ze staan er bij en kijken ernaar en niemand heeft iets verkeerd gedaan.
    Impotente, waardeloze prutsers..

    Kijk maar eens op Klokkeluider.nl
    En bedenk dat we ons van nu af aan tegen de EU teweer zullen moeten stellen..Als je beschuldigd wordt van racisme of discriminatie moet je volgens de nieuwe regels je onschuld bewijzen, en als een andere lidstaat je beschuldigt word je zonder meer uitgeleverd..

  35. opa-1 zegt:

    Wat mij wel opvalt: De staat pakt geen LINKSE zakkenvullers op. Herfkens of Ter Horst om er maar een paar te noemen.

  36. daniel teeboom zegt:

    Waarom? Gewoon, omdat het kan

    Het lijkt op een soort stoken tegen de rijken. Het past in de algemene tendens in dit land. Op joop.nl vind je pleidooien voor een geleide economie, op het NOS journaal zag je een paar jaar geleden juichende berichten over Chavez (nu niets meer?!) en de hele tijd krijgen we uit alle hoeken en gaten anti-Amerika en anti-kapitalisme propaganda over ons heen.

    De oude communisten hadden het de hele tijd over revolutie, maar het blijkt toch echt dat evolutie beter werkt. Wat zag Huxley ook al weer als de grootste bedreiging voor menselijke vrijheid?

    De totalitaire verzorgingsstaat.

    De staat pakt geen LINKSE zakkenvullers op.

    Het gaat misschien om het aanwakkeren van afgunst en haatgevoelens jegens mensen die de staat niet nodig hebben. Linkse zakkenvullers bestelen meestal de belastingbetaler, misschien is dat minder erg omdat ze daarmee nog steeds afhankelijk zijn van de staat. Ze bewegen zich in het systeem.

  37. Er komen steeds meer aanwijzingen dat Milly Boele (12) uit Dordrecht slachtoffer van een ontvoering is geworden. De Telegraaf vond een buurtbewoner heeft permanent een camera op zijn dak heeft staan en waarop te zien is hoe om precies 18.23 uur woensdagavond een rode Opel Corsa de straat inrijdt waar Milly woont. Een man met capuchon over zijn hoofd stapt uit en loopt achter Milly aan. Als haar moeder vijf minuten later thuiskomt, is Milly verdwenen. Toch duurt het nog bijna 24 uur voor er een Amber Alert wordt uitgegeven.

    De politie zou iets van de daadkracht van de fiscus moeten hebben: zoals het nu lijkt is Jan des Bouvrie in de cel gegooid om een foute BTW-bon van zestigduizend euro, waar hij ook nog eens een goede verklaring voor heeft. De belastingdienst geeft toe dat het ‘als signaal’ bedoeld is: BTW-fraude mag niet.

    Degenen die aan deze handelwijze hun goedkeuring hebben gegeven en meegewerkt, mogen van mij een paar maanden de tbs in. Bij de ingang van de kliniek moeten ze dan – net als Jan de Bouvrie – worden opgewacht door personeel dat zegt: “U moet niet denken dat u een voorkeursbehandeling krijgt.”

    Aldus Misdaadjournalist Korterink
    http://misdaadjournalist.web-log.nl/misdaadjournalist/2010/03/vrijdag-12-03-a.html

  38. Jasterke zegt:

    Passé…

    Het links regiem heeft hier geen toekomst meer,
    beseft al lang :…. we zijn ten dode opgeschreven
    en misbruikt haar macht zó zichtbaar keer op keer
    dat voor compassie nauw’lijks ruimte is gebleven
    ‘n doodsangst houdt haar nu nog slechts in leven,
    met leugentong bewaakt zij “haar” domein…
    maar ‘t slotsignaal wordt dagelijks gegeven
    dus elke dag moet haast haar laatste zijn…

    Jasterke

  39. R. Hartman zegt:

    André van Delft zegt:
    12 maart 2010 om 09:55
    Hmmm, het artikel in de Telegraaf waar Korterink naar verwijst heeft het anders consequent over een rode Peugeot, terwijl Korterink daar een Opel Corsa van maakt. Wel handig, een misdaadjournalist die zelf begint met verwarring te zaaien…

  40. Koning zegt:

    Heb even geluisterd naar wat Bouvrie te vertellen had bij P.enW.
    Die man treft geen enkele schuld, m’n huisgenoot en ik keken elkaar aan,
    sprakeloos. Wat bezielt het O.M. en op wat voor gronden wordt deze man
    op zo een manier met veel machtsvertoon in de kraag gevat.
    Zoiets blijft aan de man knagen, en waar is zijn vertrouwen nog langer
    in de overheid? Als hij het kan opbrengen zou hij het O.M. moeten dwingen
    tot een diepgaand onderzoek, plus verontschuldigingen in de pers, groot,
    op de voorpagina’s.

  41. pieter g zegt:

    Goed stuk Caroline!

    In veel (genoemde) voorvallen heb ik niet het gevoel dat “de staat”mij vertegenwoordigd.
    Het geval de Bouvrie in vergelijking met de vrijgelaten moorddadige gek spreekt boekdelen.

    Laf en incompetentie. Verankert in een machtsbolwerk waar normen en waarden een eigen leven leiden. Dat is het gezicht van het OM die “de staat”vertegenwoordigd.
    Krijg je het aan de stok met “de staat” wees bereid voor een taai gevecht.

    Ook daar is het dus de hoogste tijd voor hervorming.

    Maar over de affaire de Bouvrie nog een opmerking.
    Het ging NIET om de Bouvrie maar om vastgoed handelaar Evert Kroon van Kroon Real.
    Daarom harkt het OM mogelijke spelers bijeen om fraude te bewijzen.
    Het lijkt me voor de hand te liggen dat naast de Bouvrie talloze anderen op dezelfde wijze zijn bejegend.
    Het verschil van 16.000 en de genoemde 1,5 miljoen liggen te ver uit elkaar.
    Er zijn dus meer spelers, of de cijfers kloppen niet.
    Maar daar horen we verder nog niets van.

    Toevallig is de Bouvrie bekend, zoals Nekschot en anderen en komt het op deze manier aan het licht.
    Maar hoe vaak gebeurd deze methode van oppakken en intimideren wel niet waar we niets van afweten.

    De imago schade van de Bouvrie lijkt me mee te vallen.
    Het is het OM die voor de zoveelste keer imago schade oploopt.
    de Bouvrie krijgt binnen een paar uur een platvorm bij P/W om als bekende Nederlander/ontwerper alles uit de doeken te doen.
    Daarmee genereert hij sympathie, en zal hij mijns inziens zeker niet minder meubels verkopen.
    Ongeacht of je gecharmeerd bent van zijn stijl, hij is een Nederlandse stijl icoon waar je best trots op mag zijn. Of zijn bonnetjesmoraal zo zuiver lelieblank wit is als hij doet voorkomen als totale dyslecticus.
    Misschien.
    Maar een minuscuul vlekje op de maagdelijk witte bank is nauwelijks te voorkomen zal ik maar zeggen. (wat meteen de keerzijde van zijn stijlkleur aangeeft)

    De focus van het publiek staat weer op de Bouvrie, Het Arsenaal zag ik keer op keer langskomen. Het is voor Jan de Bouvrie en zijn familie te hopen dat zijn schandelijke behandeling als een soort positieve energie terugvloeit en er wellicht wat kleur voor in de plaats komt.
    Als dat wit of zwart is, ook goed. Maar het blijven kwetsbare kleuren.
    Gewoon lekker doorwerken en probeer inspiratie uit deze geschiedenis te halen wens ik Jan de Bouvrie toe.

    Wat kun je meer doen als slachtoffer van “de staat” in zijn positie.
    Talrijk zullen de onbekende burgers zijn die verstrikt, en verbitterd raken in het gevecht voor eerherstel. En ten onder gaan in het gevecht.

    “De staat” vecht tegen de verkeerde vijand, en laat de echte vijand vrijuit gaan. Een schande!
    Tijd voor hervorming.

  42. Hammar zegt:

    Nee, Elsevier lees ik al lang niet meer. Dat zijn deugnieten. En nee is voor dit geval, ja is voor een ander. Het is best hard om te beseffen dat je in een gangstercultuur geboren bent. Een gangstersubcultuur van de gangstercivilisatie die Europa is. En gangsters pakken juist de braafste mensen, want daar hoeven de gangsters niet bang voor te zijn. Sommige mensen leren het nooit. En natuurlijk zijn de gangsters doodsbang voor de supergangsters van de Antibeschaving en durven ze daar niets tegen te ondernemen. Het klopt allemaal best logisch, als je maar eenmaal je zoete illusies kwijt bent. De vorige keer dat de Antibeschaving Europa overspoelde kostte het de geallieerden veel moeite om de barbaren eronder te krijgen. Ditmaal zit er een supergangster in de White House. Dat gaat nog interessante tijden geven.

  43. Koning zegt:

    Ook Wouter Bos verlaat de politiek, Cohen neemt zijn plaats in.

  44. R. Hartman zegt:

    Hier weer een voorbeeld van disproportioneel geweld door de vazallen van het machts- en geweldsmonopolie:
    EIJSDEN – Lokale radiobaas Jean-Pierre Duijsens (25) uit Zuid-Limburg is door een politieteam, dat hem wilde oppakken vanwege vermeend illegaal uitzenden, zwaar mishandeld. Dat stellen diverse ooggetuigen die zagen hoe de man door het hardhandige optreden van de agenten lange tijd buiten bewustzijn raakte.

    De Limburgse politie laat in een eerste reactie weten dat Duijsens spontaan onwel is geworden en ontkent verder geweld. Maar na enig aandringen geeft het Limburgse korps het geweld toe. „Er is geweld gebruikt, omdat de man probeerde de apparatuur uit de handen van de politiemensen te halen”, aldus een woordvoerster.

    Het gaat steeds beter met de hardwerkende ‘brave’ burger in dit land. Als je je eigendom probeert te verdedigen tegen de staat word je bijna vermoord door de hersenloze dommekrachten van de bevels-organisaties.

    Dat Bos teruggaat naar Shell (gokje) en Cohen de PvdA naar het graf mag dragen is voor sommigen reden tot juichen, maar ik zie alleen maar meer ellende aankomen, zeker als het domme linkse vee op die club blijft stemmen en de fraude door die club niet wordt aangepakt. Men doet nu wel alsof, maar schijn bedriegt.

  45. Jasterke zegt:

    ijlings….

    Het zinkend schip wordt ijlings nu verlaten
    zoals ’t door de eeuwen heen al ging
    de slimsten lopen weer voor de muziek uit

    en ’t gezin is…als excuus… ‘n prima ding
    hoewel ’t méér lijkt alsof de schepeling uit angst muit
    ( hij staat bij het debacle niet meer vooraan in de rij )

    minachting is z’n zelfverdiende krijgsbuit
    want Nederland kijkt even niet opzij
    we willen over consequenties praten…

    maar het gebeurt en Nederland staat paf
    want deze kous is bij lange na niet af…

    Jasterke

  46. Thomas zegt:

    “Staat ging zich te buiten bij Jan de Bouvrie”

    Kan Maurice de Hond ook over meepraten.

  47. René zegt:

    Je schaamt je toch dood als je OM’er of politieman/vrouw bent die dit uitvoerde. Wát een baan!

  48. kapotte rits zegt:

    Ik weet uit ondervinding dat de overheid grof geweld tegen weerloze staatsburgers gebruikt, maar waar zij grof geweld ontmoet schielijk verdwijnt!

    Met name door de politie moet heel fors de bezem!

  49. niko zegt:

    cda-stasi politiek; af en toe een voorbeeldje stellen,
    net als Nekschot die uit z’n bed werd gelicht vanwege een cartoon
    Dit kabinet is rot tot op het bot

  50. daniel teeboom zegt:

    Kijk het gaat zo: Jij bent de dupe want jij doet niks. De groep waar de terroristen überhaupt vandaan komen wordt boos als we onze aandacht op hen richten. Maar jij niet. Als dank mag je daarom uren in de rij staan als je het vliegtuig in wilt. We moeten toch iets, en daarom ben jij dus verdacht.

    Maar niet de terrorist natuurlijk. Stel je voor dat we iemand beledigen! Dus kan iemand gewoon met een bom naar binnen wandelen, of inchecken terwijl ie bekend staat als terrorist. Alle poespas op de luchthavens heeft de beveiliging met 0 komma niks verbeterd. De daders van de aanslagen van 11 September 2001 stonden ook al op een lijst van potentiele daders. Er is niets veranderd behalve dan dat het een mooi groot theater is geworden zodat we tenminste jou flink kunnen naaien. Nu meer dan ooit.

    En zo gaat het ook in de rechtstaat. Je houdt je aan de regels, je betaalt je belastingen en boetes toch wel. Dus hoeven die nooit omlaag, je komt niet in opstand. En als je dat wel doet ben je een fascist. Waag het niet om je te verdedigen tegen een inbreker of om een afwijkende mening te hebben. Steek je hoofd niet boven het maaiveld uit want anders leren we je wel een lesje.

    Maar niet de kindermoordenaar of de extremist natuurlijk. Als die de regels wil overtreden is er niemand om ‘m tegen te houden. Hij heeft immers rechten en kan bovendien wel eens om zich heen gaan slaan als je wat onaardigs tegen ‘m zegt. Daar kunnen we maar beter voorzichtig mee zijn en we moeten ook een beetje respect hebben voor al die vreemde gebruiken. Nee dan hebben we geen middelen om in te grijpen. Ja, jammer voor die kinderen dat wel maar ach die moeder doet toch niks, en we moeten wel onze baantjes behouden. Eh ik bedoel neutraal blijven.

    Het klink allemaal verschrikkelijk bekend.

  51. Geert Geel zegt:

    Ik ken Jan des Bouvrie redelijk goed, en hij is echt niet het braafste jongetje uit de klas, maar het OM heeft zich in deze zaak pervers gedragen. En dat is nog vriendelijk uitgedrukt. Dachten ze nu echt dat ‘Jan’ zou vluchten? Natuurlijk niet. Dit is de zoveelste poging de burger angst aan te jagen. Te laten zien dat niemand in dit land veilig is voor het zo onderhand fascistische Ministerie van Financiën en het collaborerende OM. Net zoals Al Qaida het liefst dood en verderf zaait in een onbenullig dorpje in Alaska, onder het mom ‘jullie ongelovigen zijn nergens veilig voor de wraak van allah’, zo probeert De Jager het volk onder de duim te krijgen door prominenten niet alleen op te jagen, maar tevens hun belachelijke arrestatie te lekken naar de media onder het mom ‘als we Des Bouvrie durven pakken, weet dan dat we Jan met de Pet zullen vermorzelen’.

Boeken

Koop mijn boeken bij Bol.com Koop mijn boeken bij Bol.com
Klik hier voor een overzicht van mijn boeken